Borsa Haberleri

Apple, Çip Tedarik Zincirini Genişletiyor!

November 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Çip Tedarik Zincirini Genişletiyor!

Bloomberg’in haberine göre Apple (APPL) CEO’su Tim Cook salı günü yaptığı açıklamada, teknoloji devinin tedarik zincirini çeşitlendirmek amacıyla çiplerinin bir kısmını Arizona’dan tedarik edeceğini söyledi.

● Apple lideri, teknoloji devinin Arizona’da 2024’te faaliyete geçecek olan bir fabrikadan çip tedarik etmeye başlayacağını ve aynı zamanda Avrupa’dan tedarik etme konusunun da gözden geçirilebileceğini belirtti.

● Çalışanlarına hitap eden Cook, “Arizona’daki bir fabrikanın bütün üretimini satın almaya zaten karar vermiş bulunuyoruz ve Arizona’daki bu fabrika 2024’te üretime başlayacak. Yani bunun için önümüzde yaklaşık iki yıl var. Bu süreyi belki biraz daha kısaltırız.” ifadelerini kullandı.

● Dünyada mevcut işlemcilerin 60%’ının Tayvan’dan geldiğini söyleyen Cook, “Her ne düşünüyor olursanız olun, bu 60%’lık hacim muhtemelen Tayvan’ın stratejik bir konuma sahip olmasıyla ilgili değil.” diye ekledi.

● Cook ayrıca, “silikon üreticisinin pazar payını yeniden eski haline getirmek için hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de Avrupa’da yetenek ve kapasiteye kayda değer bir yatırım” yapılacağına inandığını söyledi.

Apple, Çip Tedarik Zincirini Genişletiyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha