Apple Haberleri

Apple, Çinli WeChat’te Online Mağaza Açtı

Apple, Çinli WeChat’te Online Mağaza Açtı
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL), Çinli Tencent’in (TCEHY) popüler sosyal medya platformu WeChat’te yeni online mağazasını müşterilerine sundu. 

Bu hamleyle iPhone üreticisi, perakende kanallarını ABD’nin ardından dünyanın en büyük ikinci ekonomisine doğru genişletiyor. Şirketin halihazırda Alibaba’nın (BABA) online pazar yeri Tmall’da bir mağazası var. 

Çinli tüketiciler, giderek artan bir şekilde WeChat veya ByteDance’in Douyin’i gibi sosyal medya platformlarında alışveriş yapıyor. Bu yüzden Apple’ın Çin pazarında genişlemeye gitmek istemesi şaşılacak bir durum değil. 

Öte yandan Counterpoint’in bir raporuna göre, Çin’deki akıllı telefon teslimatları 2023’ün ilk çeyreğinde yıllık bazda 8% düşerek 2020’in ilk çeyreğinden bu yana en düşük düzeylerine ulaştı. Aynı dönemde Apple’ın Çin’deki pazar payı ise 20% yükseldi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha