Apple Haberleri

Apple Çin’de Yeni Mağaza Açacak

Mart 11, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apple Çin’de Yeni Mağaza Açacak

Apple (AAPL), Çin’de iPhone satışlarının yavaşladığı bir dönemde 21 Mart’ta Şanghay’da yeni bir mağaza açmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’ün haberine göre Apple Jingan olarak bilinen perakende satış alanı, hâlihazırda Çin anakarasında en fazla sayıda Apple mağazasına sahip olan şehrin merkezinde yer alıyor.

Mağaza, ABD’den sonra en büyük perakende ağına eklenerek Çin genelindeki 47 lokasyondan biri olacak.

Counterpoint Research’e göre, Çinli rakibi Huawei Technologies’in artan rekabeti ve OPPO, vivo ve Xiaomi (XIACY) gibi markaların agresif fiyatlandırmaları nedeniyle Apple’ın Çin’deki iPhone satışları, 2024 yılının ilk altı haftasında bir önceki yıla göre 24% düştü.

Yeni mağaza, Apple’ın perakende operasyonlarını yeni ve yeniden modellenmiş mağazalarla canlandırmayı amaçladığı daha büyük bir genişleme stratejisinin bir parçası. 

Haber kaynağının geçen yıl haziran ayında bildirdiğine göre, Kaliforniya merkezli teknoloji devi önümüzdeki birkaç yıl içinde düzinelerce yeni, taşınmış veya yenilenmiş mağaza açmayı hedefliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha