Apple Haberleri

Apple, ChatGPT’yi iPhone’larında Sunmaya Hazırlanıyor

May 13, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apple, ChatGPT’yi iPhone’larında Sunmaya Hazırlanıyor

Apple (AAPL) cihazlarına yapay zekâ özellikleri kazandırmaya yönelik iddialı ve kapsamlı girişimlerinin bir parçası olarak, OpenAI ile yeni bir işbirliği açıklamaya hazırlanıyor.

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, iki tarafın Apple’ın bir sonraki iPhone işletim sistemi olan iOS 18’de ChatGPT özelliklerini kullanmak için bir anlaşmaya vardığı belirtildi. 

Apple ayrıca, Alphabet’in (GOOGL) Google’ı ile de şirketin Gemini sohbet robotunu lisanslama konusunda da görüşmeler yapıyor ancak henüz bir anlaşmayla sonuçlanmadı.

OpenAI anlaşması, Apple’ın önümüzdeki ay duyurmayı planladığı yeni yapay zekâ özelliklerinin bir parçası olarak cihazlarında popüler bir sohbet robotu sunmasına izin verecek.

Bloomberg, nisan ayında iPhone üreticisi ve OpenAI arasındaki görüşmelerin yoğunlaştığını bildirmişti. Yine de kaynaklara göre anlaşmanın yakın zamanda duyurulacağına dair bir garanti yok.

Apple, yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nı düzenleyeceği haziran ayında yapay zekâ dünyasında bir sıçrama yapmayı planlıyor. Bloomberg’in haberine göre şirket, bu hamlenin bir parçası olarak, yapay zekâ özelliklerinden bazılarını kendi bünyesindeki işlemcilerle donatılmış veri merkezleri aracılığıyla çalıştıracak.

Apple, ChatGPT’yi iPhone’larında Sunmaya Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg