Borsa Haberleri

Apple CEO’su Tim Cook: “Yapay Zeka Ana Odağımız!”

February 6, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple CEO’su Tim Cook: “Yapay Zeka Ana Odağımız!”

Yapay zekanın yaşamlarımızı değiştirebileceğini düşünenlerden biri de Apple (AAPL) CEO’su Tim Cook.

● Cook, ilk bilanço toplantısında yapay zekanın şirket stratejisinde oynadığı role ilişkin bir soru üzerine “Yapay zeka ana odağımız. Müşterilerin yaşamlarını zenginleştirebilme özelliği açısından olağanüstü.” ifadelerini kullandı.

● iPhone 14 ürün serisinde araba kazası algılaması, Apple Watch’ta düşüş algılaması ve Sağlık uygulaması ile Apple Watch’ta Elektrokardiyogram veya EKG ölçümlerinin yapılması gibi, Apple (AAPL)’ın hâlihazırda ürünlerine uygulamakta olduğu yapay zeka odaklı kullanım alanlarına dikkat çekti.

● 62 yaşındaki Cook, yapay zekada “yaptığımız neredeyse her şeyi” etkileyecek “muazzam bir potansiyel” gördüklerini söyledi.

Apple CEO’su Tim Cook: “Yapay Zeka Ana Odağımız!”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha