Borsa Haberleri

Apple CEO’su Tim Cook İddialı Konuştu!

June 23, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple CEO’su Tim Cook İddialı Konuştu!

Apple (AAPL) CEO’su Tim Cook, teknoloji devi şirketle ilgili yöneltilen AR (Artırılmış Gerçeklik) sorularına “Bizi izlemeye devam edin!” diyerek dikkat çekici bir yanıt verdi.

Cook, yakın zamanda China Daily ile bir röportaj gerçekleştirdi. Söz konusu röportajda şirketin CEO’su, artırılmış gerçeklik alanında geliştirdikleri teknolojiler için büyük bir heyecan duyduğunu aktardı ve AR teknolojisini insanlığı merkeze koyarak geliştirdiklerinin altını çizdi. Apple odaklı web sitesi 9to5Mac.com tarafından duyurulan röportajın ardından Apple hisselerinde artış gözlemlendi. Şirketin AR ve VR teknolojilerini bir arada taşıyan kulaklığında ilerleme kaydettiği konuşulmaya başladı.

Cook: “İnsan Merkezli Çalışıyoruz”

Tim Cook, China Daily ile yaptığı röportajda şirketin AR ve diğer teknolojilere olan yaklaşımına dair demeçler verdi. Şirketin geliştirdiği tüm teknolojilerde insan merkezli olarak hareket ettiklerini belirtti. Artırılmış gerçeklik çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ve şirketin API’sı ARKit üzerinde aktif olarak çalışan 14.000 uygulama olduğunun altını çizdi. Bu konuda iddialı açıklamalar yapan Cook, “Neler yapabileceğimizi göreceksiniz.” dedi. 

Apple’ın Hisseleri Yükselişe Geçti

Apple odaklı haberler yapan web sitesi 9to5Mac.com, Tim Cook ve China Daily arasındaki röportajı duyuran ilk kaynak oldu. Röportaja dair detayların paylaşılmasının ardından Apple hisselerinde artış gözlemlendi. Çarşamba günü geç saatlerde AAPL hisselerinde 0,5%’in altında bir artış meydana gelmesinin hemen ardından şirketin hisse değeri 136 dolar seviyesini gördü. Finans devi Wedbush Securities, şirketin teknoloji sektörünün en değerli üç hissesi arasında olduğunu yineledi ve yatırımcıların Apple gibi dönemsel olmayan hisselere odaklanması gerektiğinin altını çizdi.