Apple Haberleri

Apple, Çalışanlarının ChatGPT Kullanmasını Yasakladı

May 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple, Çalışanlarının ChatGPT Kullanmasını Yasakladı

OpenAI’ın sohbet robotu ChatGPT, dünyayı kasıp kavururken kendisi de benzer bir teknoloji üzerinde çalışan Apple (AAPL), çalışanlarının ChatGPT ve benzeri yapay zekâ araçlarını kullanmalarını yasakladı. 

Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, şirketin yapay zekâ kullanan çalışanları tarafından gizli belgelerin sızdırılmasından endişeli olduğu öne sürüldü. Ayrıca haberde, Apple’ın ChatGPT’nin yanı sıra çalışanlarının Microsoft (MSFT) destekli GitHub’ın Copilot’unu da yazılım kodlarında destek almak için kullanmalarını yasakladığı belirtildi. 

OpenAI, geçtiğimiz günlerde ChatGPT’yi ABD’deki iPhone kullanıcılarına sunduğunu belirtmişti. Şirketin önümüzdeki günlerde platformu dünya genelindeki iPhone kullanıcılarına, daha sonra da Android destekli telefonlara sunması bekleniyor. 

Apple, Çalışanlarının ChatGPT Kullanmasını Yasakladı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance