Apple Haberleri

Apple, Bu Yıl 90 Milyon iPhone 16 Teslim Etmeyi Hedefliyor

Apple, Bu Yıl 90 Milyon iPhone 16 Teslim Etmeyi Hedefliyor
Google News Icon Takip Et

Yapay zekâ yarışında geri kalmamak için geçtiğimiz aylarda bir dizi yenilik açıklayan Apple (AAPL), bu yılın ikinci yarısında yapay zekâlı özellikler ve işbirliklerinin iPhone talebini artırmasıyla en az 90 milyon iPhone 16 teslim etmeyi hedefliyor. 

Bloomberg’ün bir haberine göre, Apple tedarikçilere ve ortaklarına 2023’ün ikinci yarısında yaklaşık 81 milyon iPhone 15 teslim ettikten sonra, yeni iPhone teslimatlarında yaklaşık 10% büyüme hedeflediğini söyledi.

Bloomberg kaynaklarına göre Apple, iPhone 16’ya bazı yapay zekâlı Apple Intelligence özellikleri eklemenin, modelin bu yılın sonlarında satışa çıktığında talebi artıracağı konusunda kendisine daha çok güveniyor. 

Apple, Samsung ve Xiaomi (XIACY) gibi rakiplerin yapay zekâ destekli akıllı telefonlarıyla artan rekabet karşısında bile 2024’ün daha güçlü geçeceğini öngörüyor.

iPhone, 2024’ün başlarında Çin’de ılımlı bir başlangıç yaptı ancak nisan ayından bu yana Apple’ın ikonik telefonlarına olan talep, kısmen bir dizi indirim nedeniyle güçlü bir şekilde toparlanmaya başladı.

2024 mali yılının ikinci çeyreğinde, iPhone satışları Apple’ın toplam gelirinin 50%’sinden fazlasını oluşturarak şirketin en çok satan ürünü oldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga