Apple Haberleri

Apple, AirPods ve Beats Kulaklıklarını Hindistan’da Üretmek İstiyor!

October 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, AirPods ve Beats Kulaklıklarını Hindistan’da Üretmek İstiyor!

● Nikkei Asia gazetesinin haberine göre Apple (AAPL), tedarikçilerinden AirPods ve Beats kulaklık üretiminin bir kısmını ilk kez Hindistan’a taşımalarını istedi.

● Şirketin ana gündemi, Covid kısıtlamalarının yanı sıra ABD ve Çin arasında artan ticari gerilim nedeniyle Çin’deki tedarik zincirinde yaşanabilecek aksama riskini azaltmaya yönelik atılacak adımlardan oluşuyor.

● Apple, iPhone üretiminin büyük bir bölümünü hâlâ Çin’de gerçekleştiriyor.

● Habere göre, Apple’ın üretici ortaklarından biri olan Foxconn, Beats kulaklıkları Hindistan’da üretmeye başlayacak ve gelecekte AirPods ürünlerinin üretimini de Hindistan’da gerçekleştirmek için çaba gösterecek. Apple’ın AirPods ürünlerini Vietnam ve Çin’de üreten Luxshare Precision Industry ise, AirPods’un Hindistan’da üretilmesine destek olacak.

● Apple, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da satışları artırmayı hedefliyor. Alınan bilgiye göre, şirketin üretim sürecini Hindistan’a kaydırma kararında ilk hedef satışları artırmak olsa da, ülke daha ziyade stratejik bir üretim merkezi olarak görülüyor.

● Nikkei Asia’ya göre Hindistan, elektronik ürün tedarik zincirine 30 milyar dolardan fazla harcama yaparak ülkeye daha fazla yatırım çekmeye çalışacak.

Apple, AirPods ve Beats Kulaklıklarını Hindistan’da Üretmek İstiyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı