Apple Haberleri

Apple, 7 Mayıs’taki Etkinliğinde Neler Açıklayacak?

April 24, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apple, 7 Mayıs’taki Etkinliğinde Neler Açıklayacak?

ABD’li teknoloji devi Apple (AAPL), 7 Mayıs’ta bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Bu beklenmedik duyuru, şirketin iPad Pro ve iPad Air’in uzun zamandır beklenen yenilenmiş versiyonlarını önümüzdeki ay piyasaya süreceği yönündeki haberlerin ortasında geldi. 

Bloomberg News, mart ayında Apple’ın denizaşırı tedarikçilerinin yeni iPad’lerin üretimini hızlandırdığını ve mayıs ayı başında bir lansman planlandığını bildirmişti.

Yeni modeller, Apple’ın 2018’den bu yana bu serideki ilk revizyonunu temsil edecek. Apple, iPad’i ilk olarak Ocak 2010’da tanıtmıştı.

Mayıstaki etkinlikte gerçekleşebilecek olası lansman, şirketin iPad satışlarında düşüş yaşadığı bir döneme denk geliyor. Apple’ın iPad satışları, ilk çeyrekte 25% düşerek 7,02 milyar dolara geriledi. Apple’ın iPad satışları, 30 Aralık’ta sona eren ilk çeyrekte şirketin 119,58 milyar dolarlık toplam net satışlarına sadece 5,9% oranında katkıda bulunmuştu.

Ayrıca şirketin amiral gemisi ürünü iPhone satışları da bu dönemde 19% düştü. 

Tablet pazarı, ekonomik belirsizlik ve tüketicilerin zorunlu olmayan harcamalarını kısması nedeniyle baskı altında ancak Apple, yeni ürünlerle talepteki söz konusu düşüşle mücadele etmeyi planlıyor.

Şirketin web sitesine göre, Apple hâlihazırda Pro, Air, Mini ve normal iPad’in dokuzuncu ve 10. nesilleri dahil olmak üzere beş iPad modeli satıyor.

Apple, 7 Mayıs’taki Etkinliğinde Neler Açıklayacak?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters