Borsa Haberleri

Apollo’dan Paramount’a 11 Milyar Dolarlık Teklif

Mart 21, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apollo’dan Paramount’a 11 Milyar Dolarlık Teklif

Özel sermaye şirketi Apollo Global Management (APO), Paramount Global’in (PARA) Paramount Pictures film stüdyosu için 11 milyar dolar teklif sundu. 

Film stüdyosu, “The Godfather” ve “Breakfast at Tiffany’s” gibi klasiklerin yanı sıra “Mission Impossible”, “Star Trek” gibi gişe rekorları kıran serileri içeren geniş film kütüphanesiyle Paramount medya holdinginin mücevheri olarak kabul ediliyor.

Ana şirket National Amusements’taki hissesi aracılığıyla medya holdinginin hakim hissedarı olan Shari Redstone, babası merhum Sumner Redstone’un 1994 yılında satın aldığı stüdyodan ayrılmak konusunda isteksizdi.

Financial Times, konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberinde Redstone’un Apollo’nun stüdyo için yaptığı teklife ikna olmadığını ve bunun yerine milyarder David Ellison ile rakip bir anlaşma için görüştüğünü belirtti.

Skydance Media CEO’su Ellison, Paramount Global’in kontrolünü ele geçirmenin bir yolu olarak Redstone ailesinin holding şirketi National Amusements’ı satın almak için görüşmeler yapıyor. 

National Amusements doğrudan ya da dolaylı olarak Paramount’un oy hakkına sahip hisselerinin 77%’sine sahip ve bu sayede firmanın 100 yıllık film stüdyosu ile CBS, Nickelodeon, MTV ve Comedy Central gibi televizyon ağlarının kontrolünü elinde bulunduruyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters