Alibaba

Ant Group da AI Yarışına Girdi: Kendi Dil Modelini Geliştiriyor

Ant Group da AI Yarışına Girdi: Kendi Dil Modelini Geliştiriyor
Google News Icon Takip Et

Alibaba’nın (BABA) finansal kolu Ant Group, yapay zekâ pastasından bir dilim almaya hazırlanıyor. Şirket, kendi büyük dil modeli üzerinde çalışmalara başladı. 

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan şirket sözcüsüne dayandırdığı haberine göre, projenin Zhenyi ismi dışında herhangi bir detay yok. 

Ancak Microsoft (MSFT) destekli OpenAI’ın ChatGPT’sinin başarısının ardından Alibaba’nın da bu sektöre bir adım atmasında şaşılacak bir şey yok. 

Öyle ki, Çinli birçok şirket yapay zekânın önemli unsurlarından biri olan büyük dil modelleri üzerinde çalışıyor. Geçen aylarda yayınlanan bir rapor, Çinli kuruluşların geçtiğimiz üç yılda 79 adet büyük dil modelini uygulamaya koyduğunu göstermişti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha