Borsa Haberleri

Anlaşma Sonrası Taboola 44% Yükseldi

November 29, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Anlaşma Sonrası Taboola 44% Yükseldi

Taboola (TBLA), Yahoo ile özel bir anlaşma yaptıklarına dair haberlerin ardından yükselişe geçti. Dijital reklam şirketinde hisse alması için Yahoo’ya çağrının da yapıldığı ortaklık haberi, hisse değerinde 44%’lük bir artışa neden oldu.

30 yıl süreli anlaşma, Yahoo’nun dijital ortamlarında yerel reklamcılığı güçlendirme çalışmalarında TBLA’nın elini güçlendirdi. Şirket bu anlaşma sayesinde yıllık 1 milyar dolar kazanç sağlanacağını tahmin ediyor. Anlaşma kapsamında ayrıca Yahoo’nun 25% TBLA hissesi alması öngörülüyor.

Bu haberler üzerine TBLA, seansı 80 sent artışla 2,64 dolar seviyesinde kapattı.

Hisse senedi kasım ayı başlarında belirlenen 52 haftanın en düşük seviyesi olan 1,52 doların üzerine çıkarken, anlaşma kapsamında alınan avans ay başı itibarıyla açıklanan kazançlara eklendi. Pazartesi günkü kapanış ağustos ayı sonlarından bu yana en yüksek seviyedeki kapanış olmuştu.

Anlaşma Sonrası Taboola 44% Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha