Borsa Haberleri

Anket: Şifre Paylaşımı ile İzleyenlerin 62%’si Netflix Kullanmayı Bırakabilir

February 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Anket: Şifre Paylaşımı ile İzleyenlerin 62%’si Netflix Kullanmayı Bırakabilir

Netflix (NFLX), aile bireyleri arasında parola paylaşımı ücretlendirmesini uygulamaya hazırlanıyor. Jefferies’in yaptığı bir anket, bu ücretlendirmenin dijital içerik devi üzerinde olumsuz yansımalarının olabileceğini gösteriyor.

● 380 “parola paylaşımcısı” ile gerçekleştirilen ankette, katılımcıların 62’si birkaç sebepten ötürü Netflix (NFLX)’i kullanmayı bırakacaklarını ifade etti. Bunlar arasında 25’inin platformu bırakma sebebi maddi olarak zorlanmaları.

● Katılanların 31%’i talep edilen ücrete kıyasla içeriklerin yetersiz olduğunu söylerken, 35’i Netflix (NFLX) yerine başka bir platform kullanabileceklerini belirtti.

● Netflix (NFLX) için “AL” notu veren ve 425 dolarlık bir fiyat hedefi belirleyen analist Andrew Uerkwitz’in anketten yaptığı başka çıkarımlar da var. Ankete katılanların 69%’u, favori üç hizmeti arasında gösterdiği Netflix (NFLX)’i değiştirebileceğini söylemiş.

Anket: Şifre Paylaşımı ile İzleyenlerin 62%’si Netflix Kullanmayı Bırakabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha