Amazon

Analistlerin Önerdiği Hisseler

July 5, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analistlerin Önerdiği Hisseler

Kilit Noktalar:

  • Dünyanın önde gelen çeşitli banka ve yatırım şirketlerinin analistleri geçtiğimiz günlerde 6 adet hissenin yılın ikinci yarısında etkili performans gösterebileceğini söyledi. 
  • Analistlerin seçtiği hisseler halihazırda büyük oranda düşüş yaşayan ve piyasanın mevcut durumuna karşın şu an için defansif özellikler taşıyan birtakım hisseden oluşuyor. 
  • İşte birçok farklı kurumdan analistlerin ön plana çıkardığı hisseler sırasıyla şu şekilde: Amazon (AMZN), AbbVie (ABBV), Eli Lilly (LLY), Royalty Pharma (RPRX), Kroger (KR) ve Levi’s (LEVI) (Eğer bu yazımızı Midas uygulamasından okuyorsan, bahsettiğimiz şirketlerin hepsine sayfanın en üstünden ulaşabilir, Hisse Detay sayfalarına giderek şirketleri inceleyebilirsin.)

👩‍💼 Yılın İkinci Yarısında Bu Hisseler Öne Çıkabilir

Enflasyon verileri, faiz baskısı, Ukrayna-Rusya arasındaki savaş ve son olarak resesyon tartışmaları derken piyasa şu son birkaç aylık süreçte yatırımcılar çok fazla dalgalı bir piyasa serüvenine tanık oldu.

Wall Street analistlerine göre, oynaklığın biraz fazla olduğu bu zamanlarda yatırımcıların birikimlerini koruyabilecek hâlâ güvenli limanlar var. 

İşte Wall Street analistlerine göre yılın ikinci yarısında öne çıkabilecek hisseler!

Amazon (AMZN)

Amazon hisseleri bu yıl %34 düştü ancak Amerika’nın önde gelen yatırım bankalarından Jefferies’e göre yatırımcılar dünyanın en büyük e-ticaret şirketine sırtlarını dönmemeli.   

  • Analistin yorumu: “Uzun vadede, e-ticaretin daha geniş bir şekilde perakendeden pay almaya devam edeceğine ve Amazon’un benzersiz ürün çeşitliliği, marka bilinirliği ve lojistik gücü sayesinde e-ticarette pay kazanmaya devam edeceğine inanıyoruz.”

AbbVie (ABBV), Eli Lilly (LLY), Royalty Pharma (RPRX)

Piyasaların durgunluk yaşadığı çoğu dönemde yatırımcıların güvenli liman olarak gördükleri ilaç şirketleri de analistlerin listesinde yer almaya devam ediyor. Bu yüzden, Amerika’nın en büyük varlık yönetim şirketlerinden Morgan Stanley, büyüme iddiasında olan AbbVie, Eli Lilly ve Royalty Pharma adlı ilaç şirketlerine dikkat çekti. 

  • Analistin yorumu: “Önceki durgunluklar sırasında, tarihsel ABD ilaç hacmi büyümesi 1-3% oranında yavaşladı, ancak pozitif kalmayı başardı. Gelir artışı, hasta yardım programları nedeniyle düşen net fiyatlardan biraz daha yavaşladı. Yine de şirketler, durgunluk öncesi faaliyet marjı ve nakit akışı profillerini korudu. Bu nedenle, ekonomik aktivite yavaşlarsa ilaç gelirlerinin dirençli kalmasını bekliyoruz. On yılın ikinci yarısında büyüyebilen ilaç şirketlerine (ABBV, LLY ve RPRX) odaklanarak büyümeyi değere tercih ediyoruz.”

Kroger (KR)

Kanada’nın önde gelen bankalarından Scotiabank’a göre, enflasyon ekonominin neredeyse her sektörüne nüfuz ediyor, ancak mağaza zinciri Kroger istikrarlı performansını sürdürmeye devam ediyor. 

  • Analistin yorumu: “Son birkaç yılda Kroger, güçlü stratejik uygulamalarla kendisini rekabetçi ortamda ön plana çıkardı ve pazardaki konumunu güçlendirdi… Şirketin iyi odaklanmış operasyonel gücü, keskin maliyet kontrolleri ve kendi markaları dahil rekabet avantajları, işi uzun vadede ileriye taşıyabileceğini gösteriyor. Bu yüzden Kroger’in pazardaki sağlam konumunu sürdürmesini bekliyoruz.”

Levi’s (LEVI)

Amerika’nın en büyük ilk üç bankasından biri olan Bank of America, uzun süredir Levi’s’ı kendi listesinde tutmaya devam ediyor. Bankaya göre şirketin önünde belirgin olumsuz bir senaryo yer almıyor. 

  • Analistin yorumu: “Levi’s’in bu zorlu tüketici ortamında ayakta kalmasına yardımcı olacak birden fazla büyüme motoruna sahip olduğunu düşünüyoruz. Şirket, kadın grubunda daha fazla güç elde etmeye çalışırken, bir yandan uluslararası alanda genişlemeye ve yakın zamanda Beyond Yoga’yı satın almalarını ölçeklendirmeye çalışıyor. Levi’s’in kısa süre önce açıkladığı uzun vadeli finansal görünümün ikna edici olduğunu düşünüyoruz.”

Analistlerin Önerdiği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı