ABD Borsası Notları

Analistlerin En Çok Yükseliş Beklediği Hisseler 

Analistlerin En Çok Yükseliş Beklediği Hisseler 
Google News Icon Takip Et

İkinci çeyrek bilançoları yakından açıklanmaya başlayacak. Yatırımcılar şirket finansallarını beklerken, analistlerin S&P 500 hisseleri üzerindeki iyimser ve kötümser görüşleri dikkat çekiyor. 

FactSet’in araştırmasına göre S&P 500 hisseleri üzerinde toplam 11.740 analist tahmini bulunuyor. Bu tahminlerin 54,7%’si “AL”, 40,3%’ü “TUT” ve 5%’i “SAT” önerisine sahip. “AL” ve “TUT” önerisi oranları ise son 5 yılın ortalamalarının (54,5% ve 39,5%) üzerinde olduğu dikkat çekerken “SAT” notuna sahiplerin oranının 5 yıllık ortalama olan 6,1% altında olduğu söylenebilir.

Sektörel bazda değerlendirildiğinde, analistler en iyimser oldukları sektörler olarak İletişim, Enerji ve Teknoloji sektörlerini işaret ediyor. Buna karşın, analistlerin en kötümser oldukları sektörler ise Tüketim ve Hammadde sektörleri. 

İşte, analistlerin en çok “AL” önerisi verdiği hisseler 👇

📦 AMZN – Amazon

✈️ DAL – Delta Air Lines

💻 MSFT – Microsoft

💉 ZTS – Zoetis

🔧 SLB – Schlumberger

🍫 MDLZ – Mondelez International

🚔 AXON – Axon Enterprise

🥔 LW – Lamb Weston Holdings

🏢 ARE – Alexandria Real Estate Equities

🚗 UBER – Uber Technologies

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Kaynak: FactSet