Borsa Haberleri

Analistlerin Bu Çeyrek için Seçtiği En İyi Hisseler!

October 4, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Analistlerin Bu Çeyrek için Seçtiği En İyi Hisseler!
  • Eylül ayında S&P 500, Dow Jones ve NASDAQ Composite endeksleri 2020’nin mart ayından bu yana en sert düşüşünü yaşadı. 
  • Bu gerileme, piyasa gözlemcilerinin FED’in enflasyonla mücadelesinde ne kadar ileri gidebileceğini merak etmesine ve endişeli yatırımcıların varlıklarını satmasına neden oldu. Hazine getirilerinin yükselmesi ise yaklaşan bir durgunluğa dair endişeleri destekliyor. 
  • Piyasalar üçüncü çeyreği kötü bir performansla kapatsa da Bank of America hâlâ uzun vadeli hisse senedi yatırımlarının yapılabileceğini düşünüyor. 
  • Riskli bir yatırım ortamı sunan kasvetli makroekonomik görünüme rağmen BoFA Stratejisti Anthony Cassamassino, gerilemenin doğru hisse senetlerinde uzun vadeli akıllı yatırımlara dönüşebilecek satın alma fırsatları yarattığını söyledi. 

Bank of America, Uzun Vadeli Yatırım Fırsatı Sunan Hisselere Dikkat Çekti!

Bankaya göre Walt Disney Company (DIS), bu yıl yaşadığı yaklaşık 38% düşüşle risk/ödül oranı açısından son derece çekici. Aynı zamanda eğlence devinin tema parklarına olan talep ve yeni film listesi de ekonomik gerileme döneminde sağlam bir duruş sergileyeceğini gösteriyor. 

Şirketin ilerleyen dönemlerdeki kârlılığında daha fazla abone çekecek reklam hamlelerinin yanı sıra Hulu ve Disney+ fiyat artışları da belirleyici olacak. BoFA analistleri, bu gelişmeleri referans göstererek Disney’in kapanış fiyatından yaklaşık 35% artış potansiyeline sahip olduğunu belirtti. 

Bank of America, serbest nakit akışı ve hisse başına kazançların yükselme potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda Gartner (IT) hisselerinin değerinin olması gerekenden daha düşük olduğunu söyledi. Bankaya göre Gartner’ın çekirdek teknoloji araştırmalarına odaklanması, şirkete durgunluk dönemi için güç sağlıyor.

Banka, yaşadığı zorlukların ardından toparlanmaya yönelik adımlar atan Hot Wheels ve Barbie gibi markaların sahibi Mattel (MAT)’in henüz yeterince ödüllendirilmediğini düşünüyor. Navlun maliyetlerini azaltan şirketin hisselerinde artış bekleniyor. Mattel’in “Barbie” filmi ve diğer medya girişimlerine yönelik yeni oyuncakları, şirketin önümüzdeki yıllarda da tek haneli kazançlar elde edeceğini ve satışlarında 8% ila 10% arasında büyüme elde edeceğini gösteriyor.

Bu arada şirketin hisseleri cuma günü piyasa kapanışındaki değerine kıyasla 63% artış potansiyeline sahip.

Son olarak BoFa, diyabet kontrolü için glikoz izleme sistemleri geliştiren Dexcom (DXCM)’un ikinci çeyreğe dair tahminleri geride bırakan hasta hacmine bağlı olarak 30% yükselme potansiyeli taşıdığını söyledi. Ayrıca şirketin yeni glikoz izleme sistemi G7’nin de yıl sonuna kadar onaylanması bekleniyor. 

Analistlerin Bu Çeyrek için Seçtiği En İyi Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı