Al Sinyali Veren Hisseler

Analistlerin 2. Çeyrekte “AL” Dediği Hisseler!

April 10, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analistlerin 2. Çeyrekte “AL” Dediği Hisseler!

Wall Street’in analistleri, ikinci çeyrekte artış bekledikleri ve “AL” notu verdikleri hisseleri açıkladı. 

Birçok şirket makroekonomik belirsizliklerin yüksek seyretmeye devam etmesini beklese de bazı hisselerin yatırımcılarına kazandırabileceğini düşünüyor. 

Biz de analistlerin ikinci çeyrek için favori gördüğü dört hisseyi derledik. 

  • Enphase Energy (ENPH): Deutsche Bank, Enphase’i güneş enerjisi ürünleri mikro dönüştürücü pazarında iyi konumlanmış bir şirket olarak değerlendiriyor. Deutsche Bank analistleri, “AL” notu verdikleri hisse için “Uygulamalar her zaman etkileyici, brüt kârlılık gelişiyor ve 12-18 ayda pazara sunulan yeni ürünlerle yenilikler devam ediyor” yorumunu yapıyor. 
  • Simon Property (SPG): Compass Point’in favorisi, gayrimenkul şirketi Simon Property. Compass Point analisti Floris van Dijkum, SPG’nin özellikle büyük kiracılarıyla etkileyici bir portföye sahip olduğunu düşünüyor. “SPG, Apple’ın en büyük ev sahibi ve lüks kiracı talebinden en fazla yararlananlardan” diyen van Dijkum, “Lüks kiracı talebi ve güçlü satış performansına rağmen yılbaşından bu yana değerlemesinde 12% düşüş görülen SPG, önümüzdeki yıl için belki de en iyimser olduğumuz hisselerden” ifadelerini kullanıyor. 
  • Netflix (NFLX): Bank of America’ya göre Netflix, “birinci kalite bir marka” ve “önde gelen yenilikçi bir şirket” olma yolunda konumunu sağlamlaştırıyor.  Bank of America analisti Jessica Reif Ehrlich, “Netflix 2023’ün ikinci çeyreği için favorimiz” diyor ve hisse için 12 aylık ortalama 410 dolar fiyat hedefi koyuyor. 
  • Palo Alto Networks (PANW): RBC Capital’a göre Palo Alto “daha büyük bir portföy ve coğrafi genişleme ile yeni müşterilere erişimi artırırken bir yandan da mevcut müşteri tabanını güçlendirerek güvenlik pazarında büyüyebilir.” Şirket hissesine “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu veren RBC analisti Matthew Hedberg, “Palo Alto güvenlik sektöründe lider bir isim olarak karmaşık güvenlik ve tehdit pazarından faydalanabilecek bir konumda” yorumunu yapıyor.

Analistlerin 2. Çeyrekte “AL” Dediği Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC