Al Sinyali Veren Hisseler

Analistler, Takdir Görmeyen Bu Hisselere “AL” Diyor

Temmuz 31, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analistler, Takdir Görmeyen Bu Hisselere “AL” Diyor

Halihazırda güçlü başlayan ikinci çeyrek bilanço sezonu tam gaz devam ederken, analistlere göre değer arayışında olan yatırımcılar yeni bilanço haftası öncesi piyasalar tarafından “yeterince takdir edilmeyen” hisselere yönelmeli.

Biz de bu kapsamda yakında bilanço açıklayacak ve artış eğiliminde olan hisseleri senin için sıraladık:

👖 Kontoor Brands (KTB): UBS analisti Mauricio Serna, şirketin 3 Ağustos’taki bilanço raporu öncesinde Lee ve Wrangler kotları üreticisinin arkasında duruyor.

Serna, “Kontoor Brands yaygın olarak tanınan iki kot markasına sahip ve kategorinin önde gelen oyuncularından biri olarak konumunu güçlendirmeye devam ediyor.” diyor.

UBS’e göre hisse etrafındaki yorumlar da çoğunlukla dengeli ve olumlu olmaya devam ediyor.

Ancak Serna, toptan stok dengelemesinin Kontoor’un gelecek hafta çeyrek sonuçlarını açıkladığında 2023 mali yılı görünümünü düşürmesine neden olabileceği için yatırımcıları sakin kalmaları konusunda uyarıyor.

Kontoor hisseleri bu yıl 5% artış gösterdi ancak Serna bunu cazip bir giriş noktası olarak görüyor. Şirkete “AL” notu veren analist, kot piyasası yeniden ısınmaya başladığında hisselerin önümüzdeki 12 ay boyunca üstün bir performans göstermesini bekliyor. 

💰 Block (SQ): Bank of America analisti Jason Kupferberg, ödeme şirketini bilanço öncesindeki bir notunda “güçlü ve istikrarlı” olarak tanımlıyor.

İkinci çeyreğe yönelik konsensüs tahminlerin iyi kalibre edildiğini düşünüyoruz.” diyen Kupferberg, hisse bu yıl yaklaşık 25% değer kazanmış olsa da önünde yükselmek için alana sahip olduğuna inanıyor. 

Şirketin “AL” notunu koruyan Kupferberg, “Hissede son günlerde görülen fiyat performansı, piyasanın makro/ kripto konusundaki daha olumlu görüşüyle desteklendi.” diyor. 

Yine de Kupferberg, hisselerin yatırımcılardan yeterince takdir görmediğini, şirketin özellikle de zorlu bir 2022’ye rağmen inanılmaz derecede dirençli olan bir işletme olarak öne çıktığını belirtiyor:

SQ’nun yeterince değer görmediğine ve iş modeli esnekliğinin yeterince takdir edilmediğine inanıyoruz.

Block, 3 Ağustos’ta bilançosunu açıklayacak. 

💻 DigitalBridge (DBRG): Dijital altyapı şirketi DigitalBridge’in hisseleri, cuma kapanış itibariyle 2023’te 40% arttı ancak şirkete “AL” notu veren Deutsche Bank analisti Matt Niknam’a göre bu henüz başlangıç.

Niknam, “DBRG’nin, zaman içinde anlamlı bir yukarı yönlü potansiyele sahip, kapsamımızdaki en az takdir edilen şirketlerden biri olduğuna inanıyoruz.” diyor.

Banka, DigitalBridge’in 4 Ağustos’taki ikinci çeyrek bilançosu öncesinde radarın altında uçtuğunu belirtiyor.

Analist, dalgalı bir piyasaya rağmen DigitalBridge’in fon toplama hedeflerine ulaşmada “artan bir ilerleme” kaydettiğini ve ayrıca, şirketin finansal hedeflerini yerine getirdiğini göstermek için iyi bir konumda olduğunu düşünüyor.

Niknam, “DigitalBridge’in yüksek büyüme ve giderek daha az varlık gerektiren iş modeli, dijital altyapıya yatırım yapma konusunda benzersiz bir yaklaşımı temsil ediyor.” yorumunu yapıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti