Apple Haberleri

Analistler Konuştu, Apple 8 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi

Ocak 5, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Analistler Konuştu, Apple 8 Haftanın En Düşük Seviyesine Geriledi

Apple (AAPL) yeni yıla parlak bir başlangıç yaptı diyemeyiz. Piper Sandler’ın iPhone talebine ilişkin endişeleri nedeniyle bu hafta teknoloji devinin notunu düşüren ikinci şirket olmasıyla AAPL, sekiz haftanın en düşük seviyesine indi. 

Piper Sandler’ın derecelendirme kararıyla Apple dün 1,4% düşüşle 181,6 dolara geriledi ve şirketin piyasa değerinin 2024’ün açılış haftasında şu ana kadar yaklaşık 170 milyar dolar düşmesine neden oldu.

Apple, 2,8 trilyon doları aşan piyasa büyüklüğüyle hâlâ dünya çapında piyasa değeri açısından en değerli şirket olmaya devam ediyor. Son zamanlardaki düşüşler, hisseyi aralık ortasındaki tüm zamanların en yüksek kapanış fiyatının 8% altına düşürdü.

Piper ve Barclays’in iki gün arayla hissenin notunu düşürmesine rağmen hâlâ Apple’ın “AL” notlarını koruyan veya daha yüksek not veren en az 27 analist var.

Apple, geçen yılın başından bu yana talepteki yavaşlamayla boğuşuyor ve tatil çeyreği satışlarının Wall Street tahminlerinin altında olacağını öngörüyor.

iPhone üreticisi, Çin’deki tüketici harcamalarının gerilemesi ve yerel rakibi Huawei’nin yeniden atağa geçmesi nedeniyle Çin’deki zayıf taleple de mücadele ediyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti