Borsa Haberleri

Analistler, Bu Yapay Zekâ Hissesinde Alım Fırsatı Olduğuna İnanıyor

Ağustos 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analistler, Bu Yapay Zekâ Hissesinde Alım Fırsatı Olduğuna İnanıyor

Bazı Wall Street analistlerine göre, yatırımcılar Nvidia’da (NVDA) görülen son zayıflığı, yapay zekânın gözbebeği olan şirket hisselerini kapmak için kullanmayı düşünebilir.

Çip üreticisi, Super Micro Computer’ın (SMCI) Nvidia ve diğer rakiplerle ilgili bazı tedarik zinciri darboğazlarına işaret eden yorumlarının ardından çarşamba günü yaklaşık 5% değer kaybetti.

Citi analisti Atif Malik, yatırımcıları hisselerdeki zayıflığı satın almaya teşvik ederek, söz konusu tedarik endişelerini “abartılı” olarak tanımladı.

Malik, gelişmiş paketleme ve yüksek bant genişliğine sahip belleklerde kısıtlamalar mevcut olsa da, hiper ölçekleyicilere ve kendi iç segmentlerine öncelik verdiği için  “bu yorumların Nvidia’nın tedarik durumunu tam olarak yansıtmadığını” söyledi.

Morgan Stanley’den Joseph Moore da çarşamba günü şirkete verdiği “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineleyerek, NVDA’nın en iyi yarı iletken hissesi olmaya devam ettiğini belirtti. 

 Endişelere rağmen analist, şirketin bir sonraki bilançosunda bir artış beklediğini söyledi:

Kısa vadede tedarik zincirinde yaşanacak herhangi bir kısıtlama, ileride daha da yukarı yönlü bir harekete yönelik güveni artıracaktır, dolayısıyla asıl mesele, yukarı yönlü etkiyi şimdi mi yoksa daha sonra mı göreceğimizdir.” 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti