Borsa Yorumları

Analistler, Bu S&P 500 Hisselerinde En Az 20% Artış Bekliyor

May 8, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Analistler, Bu S&P 500 Hisselerinde En Az 20% Artış Bekliyor

ABD hisseleri, 2024’e sağlam diyebileceğimiz bir başlangıç yaptıktan sonra geçtiğimiz ay oldukça dalgalı bir seyir izledi ancak Fed açıklamalarının ardından faiz indirimi umutlarıyla toparlanmaya çalışıyor.

Dow Jones, haftanın ilk işlem gününde üst üste dördüncü seansını artıda tamamlarken, S&P 500 de son dört gündür yükseldi.

Özellikle Meta (META), Alphabet (GOOGL) ve Amazon’un (AMZN) son birkaç haftadır güçlü bir performans sergilemesiyle, beklenen faiz indirimlerinin destekleyeceği teknoloji hisseleri bu rallinin büyük bir parçası oldu.

UBS, 6 Mayıs tarihli bir notunda, “Fed’in faiz indirimlerine giden yol ve Ortadoğu’daki değişken durumla ilgili yatırımcı beklentilerindeki herhangi bir değişiklik daha fazla dalgalanma yaratabilir.” diye uyardı.

Ancak Nvidia’nın (NVDA) bilançosu ve büyük endüstri konferansları da dahil olmak üzere bir sonraki katalizörlerin öncesinde, ilk çeyrek bilanço sezonunda teknoloji temellerindeki birçok olumlu durum bizi cesaretlendiriyor.” diyen UBS, bunun da üretici yapay zekâya yönelik yatırımları desteklemeye devam ettiğini söyledi.

🔎 Bu çerçevede, S&P 500’de fırsatlar sunan teknoloji hisselerini taradık. Aşağıda yer alan isimler; S&P 500’ün yılbaşından bugüne kadarki yaklaşık 9%’luk performansını geride bırakan, analistler tarafından 20%’den fazla artış beklenen ve izlendikleri analistlerin en az yarısının “AL” olarak değerlendirdiği hisseler olarak öne çıktı:

  • Crowdstrike (CRWD)
  • Marvell Technology (MRVL)
  • Soundhound AI (SOUN)
  • Super Micro Computer (SMCI)
  • Western Digital (WDC)

Analistler, Bu S&P 500 Hisselerinde En Az 20% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC