Borsa Haberleri

Analistler, Bilanço Öncesinde Apple için Boğa Konumunda

Analistler, Bilanço Öncesinde Apple için Boğa Konumunda
Google News Icon Takip Et

Teknoloji devleri arasında iddialı bir isim olan Apple (APPL) da ikinci çeyrek finansal rakamları merakla beklenen şirketlerden biri. İki analist, iPhone üreticisinin ikinci çeyrek bilançosu öncesi beklentilerini yükseltti. 

Deutsche Bank analisti Sidney Ho, Apple’ın “AL” notunu korurken, şirkete yönelik 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 30 dolar artırarak 210 dolara taşıdı. Ho’nun yeni ortalama hedef fiyatı, AAPL’ın cuma günkü kapanışına göre 9,4%’lük bir artış ima ediyor. 

Ho, “Bazıları yukarı yönlü belirli potansiyellerin halihazırda fiyatlandırıldığını düşünse de biz Apple’da son üç ay içinde görülen birden fazla genişlemenin diğer büyük teknoloji şirketleriyle uyumlu olduğunu düşünüyoruz. AAPL’ın değerlemesi daha yüksek olsa da şirketi yüksek kaliteli bilançosu sebebiyle cazip görmeye devam ediyoruz.” diyor. 

Apple konusunda boğa konumunu güçlendiren bir diğer analist de Wells Fargo’dan Aaron Rakers. Analist, Apple’a verdiği “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu sabit tutarken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 210 dolardan 225 dolara taşıdı. 

Rakers, şirketin ikinci çeyrek bilançosunun beklentilerin hafif üzerinde gelmesini bekliyor ancak Apple’ın hizmetler segmentindeki güçlü seyir ve iPhone satışlarındaki artıştan faydalanabileceğini belirtiyor. 

Her iki analistin ortalama hedef fiyat artışı, Apple rallisinin daha da devam edebileceğini gösteriyor. Şirket hissesi, yılbaşından bu yana 50% değer kazandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC