Borsa Haberleri

Analist Yorumları: Intel, Qualcomm ve Skyworks’e Not Artışı!

March 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Analist Yorumları: Intel, Qualcomm ve Skyworks’e Not Artışı!

Çip alanındaki gerilemenin “dip” yaptığına inanan Susquehanna, üç yarı iletken şirketinin notunu yükseltti.

Bir yatırımcı bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan analist Christopher Rolland, “Daralmanın kritik bölümünün geride kaldığına, stok seviyelerinin normalle döndüğüne ve erken talep belirtilerinin ortaya çıktığına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Intel (INTC)’in “NEGATİF” olan notunu “NÖTR” seviyesine yükselten Rolland, Qualcomm (QCOM) ve Skyworks (SWKS)’un “NÖTR” olan notunu ise “POZİTİF” olarak belirledi.

Intel (INTC) ile ilgili değerlendirmeler yapan Rolland, AMD (AMD)’nin PC alanında artık yeni müşteri kazanamadığını vurgulayarak, Pat Gelsinger yönetimindeki şirketin daha iyi bir ürün yol haritası ortaya koyduğunu ve bu yol haritasına göre hareket ettiğini, pandemi döneminde evden çalışma eğilimindeki artış ve ardından gelen envanter düzeltmesi nedeniyle PC alanındaki düşüşün “doğal akışında sürdüğünü” belirtti.

Ocak-şubat aylarına ilişkin cep telefonu verileri, Qualcomm (QCOM)’un Çin ekonomisinde süregelen yeniden açılma sürecinden yararlanmaya devam etmesinin muhtemel olduğunu ve alım gücü düşük müşterilere hitap eden akıllı telefonlara geçişin de buna katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

Rolland, Skyworks Solutions (SWKS)’ın halihazırda iPhone için içerik sağlamanın yanı sıra Wi-Fi 6E teknolojisinin piyasaya sürülmesine ek olarak, daha fazla Android telefonda içerik bulundurma baskısından faydalanmasının olası olduğunu ileri sürdü.

Analist Yorumları: Intel, Qualcomm ve Skyworks’e Not Artışı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha