Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 8 Temmuz Haftası

Analist Tavsiyeleri – 8 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

Tesla (TSLA)

🎯 Goldman Sachs, Tesla’nın 175 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 248 dolara yükseltirken, hissenin “NÖTR” notunu korudu. 

👀 ABD’li Tesla, dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticisidir. 

 🔍 Ne demiş?

Goldman Sachs analistleri, tam otonom sürüş (FSD) de dahil şirket için 2024 hisse başına kâr tahminini, öncelikle daha yüksek teslimatları yansıtacak şekilde 1,90 dolardan 2,05 dolara yükseltti. Banka, Tesla’nın elektrikli araç ve temiz enerji pazarlarındaki güçlü konumu nedeniyle uzun vadeli büyüme için iyi konumlandığına inanmaya devam ederken zayıf piyasa koşullarının yakın ve orta vadede kazançlar üzerinde baskı oluşturmasını beklediğini belirtti. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Temmuz Haftası

Meta Platforms (META) 

🎯 TD Cowen, Meta Platforms’un 530 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 600 dolara yükselirken hissenin “AL” notunu da korudu. 

👀 Instagram ve Facebook’un sahibi Meta Platforms, ağırlıklı olarak sosyal medya ve yapay zekâ alanlarında faaliyet gösteren bir teknoloji şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

TD Cowen analisti John Blackledge, Meta’nın yapay zekâ odağının şirket genelinde gelir artışını desteklediğini belirterek ikinci çeyrek anket verilerindeki olumlu etkileşim eğilimleri ve sağlam reklam tahminleri göz önüne alındığında şirketin gelir tahminini yükselttiğini söyledi.

Analist Tavsiyeleri - 8 Temmuz Haftası

Eli Lilly (LLY) 

🎯 Barclays, Eli Lilly’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını ise 913 dolardan 1.025 dolara yükseltti. 

👀 Eli Lilly, 125 ülkede faaliyet gösteren dünyanın önde gelen ilaç üreticilerinden biridir. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistlerinin söz konusu kararı, ikinci çeyreğe ilişkin bilanço önizlemesinin bir parçası olarak geldi. Analistler; Pfizer (PFE), Eli Lilly ve Merck’ün (MRK) “zorlayıcı güncellemeler için hazırlandığına” inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 8 Temmuz Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 KeyBanc, Netflix’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 707 dolardan 735 dolara yükseltti ve hissenin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 ABD’li Netflix, film ve müzik yayın platformu olarak hizmet vermektedir. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin yaklaşan bilançosunun, sağlam bir içerik listesinin yanı sıra para kazanma girişimlerine net yeni girişlerin güçlü kaldığını göstereceğine inanıyor. Analistlere göre rakiplerin son fiyat artışları ve devam eden düşük abone kayıp oranları, önümüzdeki çeyreklerde Netflix fiyat artışlarını destekleyecek ve Netflix, fiyatlandırma daha normal bir tempoya döndükçe yıllık 2%-3% işletme marjı artışı ile 10%’dan fazla gelir büyümesini sürdürmek için yeterli alana sahip.

Analist Tavsiyeleri - 8 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly