Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 7 Ağustos Haftası

Analist Tavsiyeleri – 7 Ağustos Haftası
Google News Icon Takip Et

DraftKings (DKNG) 

🎯 JPMorgan, DraftKings’in “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 26 dolarda sabit tuttu. 

 🔍 Ne demiş?

JPMorgan analisti Joseph Greff, Penn Entertainment’ın (PENN) ESPN ile yaptığı anlaşmaya tepki olarak DKNG hisselerinin düştüğünü, bunun da artan potansiyel rekabet ve promosyon baskısı konusunda olumsuz bir tepkiye neden olduğunu söylüyor. Mevcut seviyelerde, DraftKings’in değerlemesini “daha dengeli” olarak gören Greff, yine de şirketin değerlemesinin hâlâ pahalı olduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 7 Ağustos Haftası

Eli Lilly (LLY)

🎯 JPMorgan, Eli Lilly’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 510 dolardan 600 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analisti Chris Schott; Eli Lilly hisselerinde dün bilanço açıklaması sonrası görülen 15%’lik yükselişi, Mounjaro ilacının satış başarısına ve şirketten gelen olumlu kapasite yorumlarına bağlıyor. Analiste göre Eli Lilly, JPMorgan’ın favori isimlerinden biri olmaya devam ediyor ve Schott, Mounjaro için Wall Street tahminlerinde hâlâ anlamlı bir artış olabileceğini düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 7 Ağustos Haftası

ExxonMobil (XOM) 

🎯 HSBC, ExxonMobil’in “TUT” notunu korurken, 110 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 116 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

HSBC analisti Kim Fustier, şirketin ikinci çeyrek bilançosunun daha normalleşmiş bir makro ortamda büyük petrol kazançlarının ve nakit dağıtımlarının dayanıklılığını gösterdiğini belirtiyor. Hatta Fustier, küresel entegre petrol şirketleri için bu yıl ilk kez bilanço tahminlerini yükseltti.

Analist Tavsiyeleri - 7 Ağustos Haftası

Marqeta (MQ)

🎯 Berenberg, Marqeta’nın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 5 dolardan 8 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Berenberg analisti Mark Palmer, şirketin Cash App kartını çalıştırmak için Block (SQ) ile olan sözleşmesini dört yıl uzattığını duyurmasının ardından not güncellemesi yaptı. Analiste göre, Marqeta’nın kısa vadeli işletme performansı, Block’un güçlü pazarlık pozisyonu göz önüne alındığında artık önümüzdeki birkaç yıl boyunca büyümek için yeni bir temel oluşturabilecek. Bu nedenle Palmer, anlaşmanın “hisse üzerindeki baskıyı” ortadan kaldırdığına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 7 Ağustos Haftası

Celsius Holdings (CELH)

🎯 Piper Sandler, Celsius Holdings’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 165 dolar seviyesinden 185 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analisti Michael Lavery, şirketin yılın ikinci çeyreğinde büyük bir gelir ve faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr (FAVÖK) artışı açıkladığını belirterek, üçüncü  çeyreğe de güçlü bir başlangıç yaptığını belirtiyor. Lavery, Celsius’un satış büyümesi ve kârlılık kombinasyonunun cazip olduğunu düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 7 Ağustos Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly