Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 6 Mayıs Haftası

May 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 6 Mayıs Haftası

Datadog (DDOG)

🎯 Baird, Datadog’un “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 130 dolardan 140 dolara yükseltti.

👀 ABD’li Datadog, bulut uygulamaları için gözlemlenebilirlik ve güvenlik sağlayan bir SaaS platformu sunar. 

 🔍 Ne demiş?

Baird analisti William Power, söz konusu not kararı için dün hisselerde görülen zayıflığı ve iyileşen optimizasyon ve tüketim trendlerini gerekçe gösteriyor. Power, Datadog’un sektör lideri bir platforma sahip olduğunu ve bu platformun buluta geçişin hızlanmasından faydalanmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor. Baird, yapay zekânın hâlihazırda büyümeye katkıda bulunduğunu, Cisco ve Splunk’tan gelen sektör payı kazanımlarının “ek bir kuyruk rüzgarı sağlayabileceğini” belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 6 Mayıs Haftası

Old Dominion (ODFL) 

🎯 Baird, Old Dominion’ın “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken 205 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 Old Dominion Freight Line; Kuzey Amerika’da bölgesel, bölgeler arası ve ulusal nakliye hizmetleri sunan ABD’li bir şirkettir.

 🔍 Ne demiş?

Baird analisti Garrett Holland, taşımacılık alanındaki son satış dalgasının, bu navlun gerilemesinin aşırı kapasiteyi temizlemek için muhtemelen biraz daha uzun süre devam edeceği gerçeğini yansıttığını söylüyor. Holland, 2024’ün “kazançların toparlanmasından ziyade daha çok kayıp bir yıl olabileceği” uyarısını yaparken, 2025’te ise bir toparlanma olacağına dair inancının arttığını belirtiyor ve daha derin satışların, Old Dominion için bir satın alma fırsatı sunduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 6 Mayıs Haftası

Nutanix (NTNX) 

🎯 Raymond James, Nutanix’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 72 dolar seviyesindeki 12 aylık hedef fiyatını korudu.

👀 Nutanix, veri merkezleri ve hibrit çoklu bulut dağıtımları için yazılım satan ABD’li bir bulut bilişim şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

Raymond James analistleri, şirketin VMware’den Broadcom (AVGO) tarafından satın alınmasının ardından pay kazanma fırsatını daha olumlu görüyor. Analistler, Broadcom’un VMware için büyüme ve performansı artırma çabalarının paketlemeye ve beklenenden daha yüksek fiyat artışlarına yol açtığını, bunun da bazı müşterilerin belirli durumlarda Nutanix’ten alternatifler aramasına yol açacağını söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 6 Mayıs Haftası

Arista Networks (ANET)

🎯 BofA, Arista Networks’ün 12 aylık ortalama hedef fiyatını 305 dolar seviyesinden 320 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu.

👀 ABD’li Arista Networks, bir bilgisayar ağı şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

BofA analistlerinin söz konusu kararı, şirketin güçlü bilançosu ve yükselttiği 2024 tahminlerinin ardından geldi. Analistler, değerlemenin “bir endişe kaynağı olmaya devam ettiğini” ancak Arista’nın momentumunun güçlü kaldığını ve yapay zekâ dağıtımlarının gelecek yıl beklenenden daha iyi performans sağlayabileceğini düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 6 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 6 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly