Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 5 Şubat Haftası

February 8, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 5 Şubat Haftası

Arm Holdings (ARM) 

🎯 Citi, Arm Holdings’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 86 dolardan 115 dolara yükseltti ve “AL” notunu korudu.

👀 İngiliz yarı iletken ve çip tasarım şirketi Arm Holdings, öncelikli olarak ARM çiplerinin tasarımı alanında faaliyet gösteriyor. Şirket bunun yanı sıra yazılım ve altyapı geliştirme faaliyetlerini de gerçekleştiriyor.  

 🔍 Ne demiş?

Citi analistlerine göre şirket, hâlihazırda yüksek yarı iletken sektörü standartlarına göre bile “çok etkileyici sonuçlar” açıkladı. Analistler, şirketin hem telif ücretleri hem de lisanslama gücünün yukarı yönlü bir ivme yakaladığını düşünüyor. Citi, Arm’ın satış trendlerinin 2025 mali yılına kadar gücünü korumasını bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 5 Şubat Haftası

Discover Financial (DFS) 

🎯 Morgan Stanley, Discover’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 105 dolardan 133 dolara yükseltti. 

👀 Discover Financial; tasarruf hesapları, kişisel krediler, öğrenci kredileri ve kredi kartları hizmetleri sunan çevrimiçi Discover Bank’in sahibi ve işletmecisi olarak faaliyet gösteren ABD’li bir finansal hizmetler şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analisti Jeff Adelson, şirketin dördüncü çeyrek bilançosunun ardından Discover için oldukça olumlu bir gelecek görüyor. Kredi bozulmasının yavaşladığını ve bunun yakın vadede güçlü bir katalizör olabileceğini belirten analist, bununla birlikte tüketici finansmanı sektöründe kredi döngüsünün henüz bitmediğini, net tahsilatların 2024 yılına kadar artmaya devam edeceğini de sözlerine ekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 5 Şubat Haftası

Spirit Aerosystems (SPR)

🎯 TD Cowen, Spirit Aerosystems’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 27 dolardan 35 dolara çıkardı.

👀 ABD’li havacılık şirketi Spirit Aerosystems, 737 ve 787’nin gövdesinin yanı sıra neredeyse tüm Boeing uçakları için uçuş güvertesi bölümü de dahil olmak üzere birçok önemli parça üretiyor. 

🔍 Ne Demiş?

TD Cowen analistleri, şirketin iyileşme işaretleri gösteren serbest nakit akışı beklentilerini oldukça beğeniyor. Analistler, istikrarlı 737 üretiminin ve Alaska (ALK) MAX 9 olayının ardından görülen ılımlı gidişatın 737 verimliliğini artırdığını söylüyor. TD Cowen, beklenen Airbus fiyat pazarlığı ve büyük envanter dönüş fırsatı ile birleştiğinde, Spirit AeroSystems’ın “sağlam” bir serbest nakit akışı toparlanması görmesi gerektiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 5 Şubat Haftası

Walt Disney (DIS) 

🎯 Deustche Bank, Walt Disney’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 116 dolardan 125 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. 

👀 Eğlence sektörü genelinde dünyanın en büyük medya şirketleri arasında gösterilen Walt Disney Company, tema parkları ile film ve televizyon stüdyolarının yanı sıra Disney+ ve ESPN gibi popüler yayın hizmetlerinin de sahibi.

🔍 Ne Demiş?

Deustche Bank analistleri, şirketin dördüncü çeyrek bilançosunun, mali dördüncü çeyrekte başlayan pozitif ivmeyi devam ettirdiğini düşünüyor. Aynı zamanda şirketin eğlence segmenti öncülüğünde kârlılık tahminlerini sağlam bir şekilde aştığını belirten banka, Disney’in ayrıca 2024 mali yılı için 3 milyar dolarlık hisse geri alım planı ve 6 aylık temettüde 50%’lik artış planlarını beğeniyor.

Analist Tavsiyeleri - 5 Şubat Haftası

Analist Tavsiyeleri - 5 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly