Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 5 Aralık Haftası

December 7, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 5 Aralık Haftası

General Electric (GE)

🎯 Oppenheimer, GE’den yansıyan göstergelerin güçlü olduğunu kaydetti ve şirketin notunu sektör performansından “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuna yükseltti. Şirketin General Electric üzerinde 104 dolarlık bir hedef fiyatı bulunuyor.

 🔍 Ne demiş?

Verdiğimiz ‘SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS’ notu, sanayinin toparlanması yolunda katkı sağlayan güçlü havacılık ivmesinin ve işletmeyi olumsuz etkileyen yaygın sanayi tedarik zinciri problemlerine ve askeri pazara yönelik içsel üretim sorunlarına rağmen var olan güçlü göstergelerin bir yansıması.

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

Starbucks (SBUX)

🎯 Starbucks, William Blair’in 2023 favorilerinden biri! Analist, kahve devini 2023’ün en iyi seçimi olarak görüyor.

🔍 Ne demiş?

Yeni yıl öncesinde kahve devi için “toplam gelirde ivmelenme” öngörüsünde bulunan William Blair şu ifadeleri kullandı: 

Dünyanın birçok bölgesindeki tüketici hassasiyetlerine rağmen süregelen toplam gelir ivmesini, Çin hariç tüm majör bölgelerde son zamanlarda elde edilen çift haneli sonuçları, ABD’de artmakta olan trendi ve Avrupa gibi tüketici baskısının daha yüksek olduğu bölgelerde devam eden gücünü göz önüne aldığımızda, Starbucks’ın önümüzdeki yıl hem gelirini hem de satış rakamlarını yukarıya çekmeye hazır olduğuna inanıyoruz.

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

Apple (AAPL)

🎯 UBS, Apple’ın “AL” notunu yineledi! UBS’ten yapılan açıklamada, Apple’ın iPhone tedarik zincirini etkileyen karşıt rüzgarların dinmeye başladığı bildirildi. Ancak Apple için hedef fiyatını 185 dolardan 180 dolara düştü.

 🔍 Ne demiş? 

30 ülkede iPhone’a erişilebilirlik durumunu takip eden UBS Evidence Lab verilerini kullanarak, ABD ve Çin dahil birçok pazarda bekleme sürelerinin hem geçen haftaya hem de iki hafta öncesine kıyasla kısaldığını görüyoruz ve bu da tedarik zincirindeki problemlerin azaldığını gösteriyor.”

Dipnot: Ancak belirtmemiz gerekir ki Apple tedarikçisi Murata Manufacturing, Apple’ın zayıf talep nedeniyle iPhone 14 üretim planlarını önümüzdeki aylarda daha da düşürmesini bekliyor.

Murata Başkanı Norio Nakajima bir röportajda, “Mağazalardaki cep telefonu mevcudiyetine göre aşağı yönlü bir revizyon görüyorum. Umarım çok derin olmaz.” dedi.

Nakajima’nın yorumları, artan faiz oranları, yükselen enflasyon ve sıçrayan ekonomik büyümeden etkilenen tüketicilerin yavaşlayan harcamalarına dair kanıtlara katkıda bulunuyor.

Murata, bu mali yıl için küresel akıllı telefon üretim tahminini şimdiden birkaç kez düşürdü. Şirket ilk olarak nisan ayında cep telefonu üreticilerinin bir önceki mali yılda 1,36 milyar adetten hafif bir artışla 1,37 milyar adet üreteceğini tahmin etmişti. Tahminini ekimde 1,2 milyarın altına, ardından iki hafta sonra 1,09 milyarın altına düşürdü. Her ikisi de Çin’deki düşük kaliteli telefonlara olan talebin zayıflaması nedeniyle oldu. Nakajima, en son tahminin 1,08 milyar olduğunu ve Çinli üreticilerin cep telefonu satışlarının yavaşlaması nedeniyle hafif bir aşağı yönlü revizyon olduğunu söyledi.

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

SolarEdge (SEDG)

🎯Cowen’in 2023 favorilerinden biri SolarEdge! Cowen, güneş enerjisi şirketinin 2023 öncesindeki görünümünün iyi olduğunu açıkladı. Şirket, SolarEdge için “YÜKSEK PERFORMANS” notunu güncellerken hedef fiyatı da 309 dolardan 360 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?  

SEDG, politikalar ve yükselen enerji maliyetleri ile körüklenen uzun soluklu güneş enerjisi talebinden kârlı çıkacak şekilde iyi konumlanmış durumda.”

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

 Royal Caribbean (RCL)

🎯 Wells Fargo, Royal Caribbean’ı 2023 favorilerinden biri olarak gösterdi!

Kruvaziyer şirketi Royal Caribean’ı 2023 favorilerinden biri olarak nitelendiren Wells, şirketin bilançosunu beğendiğini açıkladı.

 🔍 Ne demiş?  

“Bizim 2023 yılı için favori kruvaziyer hissemiz RCL. Çünkü nispeten daha iyi bir bilançosu, daha sağlam bir kaldıraçsızlık süreci, iyi bir geçmiş performansı, büyüyen FVAÖK/Yolcu Kapasitesi oranı ve makul fiyat/maliyet beklentileri var.”

🎯 JPMorgan ise hissenin notunu “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞINA” düşürürken hedef fiyatını da 106 dolardan 47 dolara çekti.

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

Burlington Stores (BURL)

🎯 Bank of America, Burlington’ı US 1 (Favori Tercihler) listesine ekledi!

 🔍 Ne demiş?

“US 1 listesi; ABD borsasında işlem gören, ‘AL’ notu ile tavsiye edilmiş, BofA Global Research temel hisse senedi araştırma analistleri tarafından takip edilen hisseler arasından (Amerikan Emanet Makbuzları – ADR dahil) seçilen en iyi yatırım fikirlerimizden oluşan bir hisse koleksiyonu niteliğinde.”

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

Analist Tavsiyeleri - 5 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı