Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 4 Mart Haftası

Analist Tavsiyeleri – 4 Mart Haftası
Google News Icon Takip Et

Target (TGT) 

🎯 Deutsche Bank, Target’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 149 dolardan 206 dolara taşıdı. 

👀 ABD’nin en büyük ikinci perakendecisi olarak bilinen Target, ABD genelinde 2 bine yakın mağazasıyla faaliyet gösteriyor. 

 🔍 Ne demiş?

Target’ın dördüncü çeyrek bilançosunun ardından Deutsche Bank analistleri, şirketin 2024 beklentisinin makul görünmekle birlikte yukarı yönlü bir alan bıraktığını söylüyor. Deutsche, mağaza trafiğindeki iyileşmelerin devam etmesi ve Target’ın satışlarının bu durumdan ikinci çeyrekten itibaren olumlu yönde etkilenmeye başlamasıyla, zincir mağaza satışlarında sürekli büyüme ve FAVÖK marjında genişleme için güçlü bir görünüm bekliyor. Analistlere göre bu beklentiler de “çok uzak olmayan bir gelecekte” hisse başına 10 doların üzerinde bir kârla sonuçlanabilir. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Mart Haftası

GitLab (GTLB)

🎯 Wolfe Research, GitLab’in “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 75 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

👀 GitLab, Git sürüm kontrol aracını kullanan bir kaynak kod ve proje yönetim platformudur. Platform, müşterilerine sürekli entegrasyon, sürekli teslimat, hata kayıt ve kod gözden geçirme gibi destekler sunuyor. 

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analistleri, GitLab’in hisselerini 21% düşüren bilançosunun ardından, şirkette “birden fazla ürün katalizörü ve fiyatlandırmadan kaynaklanan önemli artışla, bu yıl yazılımda en hızlı büyüyenlerden biri olma potansiyeline sahip bir hikaye” görüyor. Analistler, GitLab’in bu yıl yazılım sektöründe en hızlı büyüyen şirketlerden biri olduğunu söylüyor. Wolfe’a göre ayrıca hissenin risk/kazancı da oldukça cazip.

Analist Tavsiyeleri - 4 Mart Haftası

Honeywell (HON)

🎯 Berenberg, Honeywell’in “TUT” notunu “AL” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 195 dolardan 240 dolara yükseltti. 

👀 ABD’li holding Honeywell, özel müşterilerden büyük anonim şirketlere ve devletlere kadar geniş yelpazedeki müşterilerine farklı ticari ve tüketici ürünleri, mühendislik hizmetleri ve uzay-havacılık sistemleri sağlıyor. 

🔍 Ne Demiş?

Berenberg analistleri, hissenin mevcut değerlemesi bağlamında Honeywell’in büyüme algoritmasını cazip görüyor. Honeywell’in kârının ağırlıklı olarak havacılık ve uzay işinden geldiğini; bu alandaki üreticilerin üretim oranları yükseldikçe şirketin önümüzdeki yıllarda güçlü bir şekilde büyümeye hazır olduğunu belirten analistler, Honeywell için bu görünümün uyumlu bir savunma işi tarafından daha da desteklendiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 4 Mart Haftası

Progressive (PGR) 

🎯 Morgan Stanley, Progressive’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 185 dolardan 227 dolara yükseltti. 

👀 ABD’li sigorta devi Progressive; binek araçlar, motosikletler, karavanlar, römorklar, tekneler ve ticari araçlara sigorta hizmeti sunuyor. Şirket ayrıca belirli şirketler aracılığıyla ev, hayat, evcil hayvan ve diğer sigorta teklifleri de sağlıyor. 

🔍 Ne Demiş?

Morgan Stanley analistleri, Progressive’in “güçlü teknolojik inovasyon kültürü”, elverişli rekabet ortamı ve kademeli iş karışımının şirkete, pazarın üzerinde bir performans sergileme becerisi sağlayacağına inanıyor. Şirketin 2023’te 15,4% olan kişisel otomobil pazar payını 2028’in sonuna kadar 18%’e çıkarabileceğini belirten Morgan Stanley, Progressive’in bugün piyasadaki çoğu rakibine kıyasla yapısal olarak daha iyi konumda olduğuna ve uzun vadede pazar payını daha da artıracağına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 4 Mart Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly