Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 31 Temmuz Haftası

Ağustos 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 31 Temmuz Haftası

Advanced Micro Devices (AMD) 

🎯 Citigroup, Advanced Micro Devices’ın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 120 dolardan 136 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Citigroup analisti Christopher Danely, şirketin ikinci çeyreğe yönelik iyi sonuçlar açıkladığını ve yıl sonu tahminlerindeki düşüşün “o kadar da kötü olmadığını” belirtiyor. Analist, AMD’nin yapay zekâ ürünlerinin kârları azaltıcı etkisinin devam edeceğini ve yatırımcıların eninde sonunda hissenin “pahalı değerlemesini” önemsemeye başlayacağını düşünüyordu. Ancak Danley, “her iki konuda da yanıldığını” kabul etti ve bu nedenle bilanço açıklaması sonrası şirket notunu yükseltti. 

Analist Tavsiyeleri - 31 Temmuz Haftası

Uber Technologies (UBER)

🎯 Mizuho, Uber Technologies’in “AL” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 60 dolardan 63 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Mizuho analisti James Lee, yatırımcılara FAVÖK beklentisinin ve artan verimlilik sayesinde beklentilerin 10%’un üzerinde geldiğini söylüyor. Analist, rasyonel bir rekabetle Uber’in son altı çeyrekte kâr hedefini kolayca aştığını belirtiyor. Havaalanı yolculukları ve Reserve gibi premium ürünlere olumlu bir geçişin Uber’in FAVÖK büyümesini desteklemesini beklediğini söyleyen Lee, ileriye dönük olarak şirketin reklam, teslimat verimliliği, düşük sigorta ve paylaşılan yolculukların artışının FAVÖK’ü yukarı çekmesi için birden fazla kaldıraç görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 31 Temmuz Haftası

Freshworks (FRSH) 

🎯 Canaccord, Freshworks’ün “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 15 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 25 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Canaccord analisti David Hynes, Freshworks’ün ikinci çeyrek bilançosunda “beğenilecek çok şey” görüyor. Analist ocak ayında daha büyük, daha yüksek değerli hesaplar etrafında pazara açılmanın olumlu erken sonuçlar verdiğini ve şirketin normalleştirilmiş fatura büyümesinin hızlandığını belirtiyor. Hynes, Freshworks’ün 7 Eylül’deki ilk yatırımcı gününün hisse için olumlu bir katalizör olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 31 Temmuz Haftası

Match Group (MTCH)

🎯 BTIG, Match Group’un “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 60 dolar olarak belirledi.

 🔍 Ne demiş?

BTIG analisti Jake Fuller, Tinder net görünümünün iyileştiğini, şirketin büyümesinin hızlandığını ve tahminlerin yükseldiğini söylüyor. Fuller, Tinder’ın uluslararası fiyat artışlarına gitmemeyi tercih etmesi ve günlük yeni kullanıcı trendinde iyileşme göstermesiyle, net görünümünün toparlandığını belirtiyor. Analist, Match’in “yeni ekibinin doğru yolda olduğuna” inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 31 Temmuz Haftası

Global Payments (GPN)

🎯 Mizuho, Global Payments’ın “NÖTR” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 100 dolar seviyesinden 123 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Mizuho analisti Dan Dolev, Global’in müşteri edinme alanında organik büyümesinin önemli bir tartışma konusu olduğunu ve yatırımcıların ikinci çeyrekteki 9%’luk sağlam organik hacim büyümesini, 10%’luk bir hisse rallisiyle ödüllendirdiğini söylüyor. Analist, Global Payments’ın Amerika kıtasındaki organik büyümesinin genel organik büyümeden daha yavaş olmasına rağmen, Visa’ya karşı hacim farkının geçen çeyreğe göre tahmini 300 baz iyileştiğini gösterdiğini vurguluyor.

Analist Tavsiyeleri - 31 Temmuz Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly