Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 3 Temmuz Haftası

Analist Tavsiyeleri – 3 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

Advanced Micro Devices (AMD) 

🎯 Northland, Advanced Micro Devices’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 81 dolardan 150 dolara taşıdı. 

 🔍 Ne demiş?

Northland analisti Gus Richard; “Bir konuda yanlış olmaktan daha kötüsü, bunu kabullenmemektir. Fakat biz AMD hisseleri konusunda yanlış olduğumuzu kabul ediyoruz.” diyor. AMD’nin “yapay zekâ ile destekleneceğini” belirten analist, AMD’nin on yıllardır GPU’larda Nvidia’nın (NVDA) ardından ikinci sırada yer aldığını belirtirken, yapay zekâ çağında da bunun değişeceğini düşünmüyor. Ancak Richard, AMD’nin açık kaynaklı yazılım yaklaşımının Nvidia’nın yazılım hendeğini “muhtemelen azalttığını” ve AMD’nin GPU’ların ötesinde, yapay zekâ için güçlü bir konumda olduğunu belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Temmuz Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 Goldman Sachs, Netflix’in “SAT” notunu “NÖTR” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 230 dolardan 400 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Goldman Sachs analistlerine göre bu güncelleme, Netflix için genel olumlu mevcut işletme performansını ve 2024 ve 2025’e kadar devam eden olumlu işletme ivmesini yansıtıyor. Banka, Netflix’in sağlam içerik, daha etkili şifre uygulaması ve ücretli üyeliği benimseyen tüketim hanelerinin bir karışımı ve ek profil benimseme önlemleri tarafından güçlenen mevcut müşteri başına ek gelirle, Wall Street modelinin üzerinde bir abone performansı bildirmesini bekliyor. Goldman hisselerin önümüzdeki çeyrek dönemlerde uzun bir süre düşük performans göstermesi olasılığının düşük olduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Temmuz Haftası

Alphabet (GOOGL) 

🎯 Piper Sandler, Alphabet’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 128 dolardan 140 dolara yükseltti. 

🔍 Ne Demiş?

Piper Sandler analisti Thomas Champion, Google’ın yapay zekâ coşkusuna rağmen arama motoru kapsamındaki pazar payının “istikrarlı göründüğünü” belirtiyor. Analist, yapay zekânın artık Bard ve Labs testi aracılığıyla arama motoruna yerleştirilmesiyle şirketin bu gelir kapısında bir artış olabileceğini düşünüyor. Champion, yılbaşından bu yana 35% yükselmesine rağmen, Google’ın 2017-2019 dönemine kıyasla önümüzdeki 12 aylık kazançlar üzerinden hâlâ 15% iskonto ile işlem gördüğünü de ekliyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Temmuz Haftası

Robinhood (HOOD)

🎯 Piper Sandler, Robinhood’un  “NÖTR” notunu korudu ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 10 dolardan 11 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Piper Sandler analisti Patrick Moley, volatilitedeki düşüşe rağmen Robinhood’un sağlam bir ikinci çeyrek bilançosu açıklamasını bekliyor. Ayrıca analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun düzenleyici eylemlerinin hem ABD hisse alım satımını hem de kripto sektöründeki şirketleri etkilediğini hatırlatıyor.

Analist Tavsiyeleri - 3 Temmuz Haftası

Nucor (NUE)

🎯 Exane BNP Paribas, Nucor’un “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncelledi ve şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 191 dolar olarak belirledi.

🔍 Ne Demiş?

Exane BNP Paribas analistleri, ABD’nin inşaat sektöründeki çelik üreticileri için “güçlü talebin başladığını” ve inşaat demiri ve levhalar için “benzersiz derecede güçlü” bir görünüm olduğunu düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly