Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 3 Haziran Haftası

June 5, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 3 Haziran Haftası

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM)

🎯 Barclays, Taiwan Semiconductor Manufacturing Company’nin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 150 dolardan 170 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu.

👀 Tayvan merkezli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, dünyanın en büyük sözleşmeli yarı iletken üreticisidir. 

 🔍 Ne demiş?

Barclays analistleri, TSMC’nin 2 nanometrelik çipinin şirket için “çok çok büyük” bir katalizör olmasını bekliyor. Barclays’in analizi, veri merkezinin akıllı telefonları geride bırakarak öncü talebin itici gücü haline gelmesi nedeniyle 2 nanometre çipinin yükselişinin, 3 nanometrelik çipe göre önemli ölçüde daha hızlı olabileceğini gösteriyor.

Analist Tavsiyeleri - 3 Haziran Haftası

Instacart (CART) 

🎯 Gordon Haskett, Instacart’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 37 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 45 dolara taşıdı.

👀 Geçtiğimiz yıl halka arz olan Instacart, ABD ve Kanada’da market alışverişi, teslimatı ve teslim alma hizmeti sunan bir şirkettir.

 🔍 Ne demiş?

Gordon Haskett analisti Robert Mollins, Instacart’ın bilançosunu açıklamasından bu yana 20% düşüş gösterdiğini ve eylül ayında belirlenen 30 dolarlık halka arz fiyatına göre yatay seyrettiğini belirterek, “Şimdi hisseleri satın almak için uygun bir giriş noktası” diyor. Analist, 2024 ve 2025 FAVÖK tahminlerindeki “sağlam yukarı yönlü revizyonlara” rağmen hisselerin birinci çeyrek kazançlarından bu yana rakiplerinden ve daha geniş piyasadan önemli ölçüde daha fazla düşüş göstermesinin uygun bir risk/ödül dinamiği yarattığını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Haziran Haftası

KLA Corp (KLAC) 

🎯 Barclays, KLA Corp’un “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 630 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 765 dolara yükseltti. 

👀 ABD merkezli ekipman şirketi KLA Corp, yarı iletken sektörü ve diğer ilgili nanoelektronik endüstrileri için proses kontrolü ve verim yönetim sistemleri sağlar.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Tom O’Malley, Çin harcamalarındaki “güçlü artış” ve ABD’deki son uçtaki agresif yatırım planlarının, yarı iletken fabrikası ekipmanlarındaki düşüşün bir kısmını telafi ettiğini ve 2025 ve sonrasında daha elverişli bir ortama doğru yol açtığını söylüyor. O’Malley şimdi, 2025 yılında Çin’deki harcamalarda yıllık bazda daha da büyüme öngörüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Haziran Haftası

Sunoco LP (SUN)

🎯 JPMorgan, Sunoco’nun “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 61 dolar olarak belirledi. 

👀 Sunoco LP; marketlere, ticari işletmelere ve bağımsız bayilere motor yakıtı sağlayan ABD’deki en büyük bağımsız yakıt dağıtıcılarından biridir.

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analisti Jeremy Tonet, NuStar’ın satın alınmasının ardından SUN hisselerini “pozitif katalizör izlemeye” aldı. Banka, satın almayı “dönüşümsel bir anlaşma” olarak görüyor ve Sunoco’yu, özellikle cazip sinerji yakalama potansiyeli ile artan istikrar, ölçek ve büyüme fırsatları ile daha çeşitlendirilmiş bir varlık olarak görüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 3 Haziran Haftası

Analist Tavsiyeleri - 3 Haziran Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly