Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 29 Ocak Haftası

January 31, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 29 Ocak Haftası

Microsoft (MSFT) 

🎯 BofA, Microsoft’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 450 dolardan 480 dolara yükseltti ve “AL” notunu korudu.

👀 ABD merkezli çok uluslu teknoloji devi Microsoft; bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, kişisel bilgisayarlar ve bilişim hizmetleri geliştirir, üretir, lisanslar ve satar. Şirket ayrıca bulut ve yapay zekâ çözümleri üzerinde de çalışıyor.

 🔍 Ne demiş?

BofA analistlerine göre Microsoft’un mali ikinci çeyrek sonuçları oldukça “güçlü”. Azure’un yıllık 28% büyümesi, hem OpenAI tüketimindeki hem de Microsoft’un yapay zekâ tekliflerindeki güç sayesinde beklentilerin “oldukça üzerinde” geldi. Azure ve Office’in büyümesini sağlayan temel faktörlerin “büyük ölçüde sağlam” olduğunu belirten BofA, makro rüzgarların hafiflemesi ve “gelecek vadeden” yapay zekâ ürün döngülerinin artan katkısı ile üst düzey büyümenin yüksek rakamlarla hızlanabileceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 29 Ocak Haftası

Stryker (SYK) 

🎯 Canaccord, Stryker’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 315 dolardan 360 dolara yükseltti. 

👀 Stryker, Michigan merkezli bir medikal teknoloji şirketidir. Stryker’ın ürünleri arasında eklem replasmanı ve travma ameliyatlarında kullanılan implantlar ile cerrahi ekipman ve cerrahi navigasyon sistemleri bulunuyor. 

 🔍 Ne demiş?

Canaccord analisti William Plovanic, şirketin “2022’deki zorlu dönemin ardından geçen yıl güçlü bir dördüncü çeyrek” geçirdiğini düşünüyor. Stryker’ın yeni ürünlerden oluşan “süper döngüsünden” faydalandığı için güçlü büyümenin geniş tabanlı olduğunu belirten analist, şirketin 2025 yılına kadar faaliyet marjını 2019 seviyelerine geri getirme taahhüdünü yinelediğini belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 29 Ocak Haftası

AMD (AMD)

🎯 KeyBanc, AMD’nin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 195 dolardan 270 dolara yükseltti.

👀 AMD, kurumsal ve tüketici pazarları için bilgisayar işlemcileri ve ilgili teknolojiler üretme alanında faaliyet gösteren ABD’li bir yarı iletken şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin veri merkezi GPU’larının dördüncü çeyrekte 400 milyon dolarlık beklentiyi aştığını ve 2024 beklentilerini 2 milyar dolardan 3,5 milyar dolara yükselttiğini belirtiyor. Ancak bu tahminlerin; zayıf geleneksel sunucu talebi, halihazırda devam eden stok eritme çabaları ve zayıf oyun segmenti görünümüyle dengelendiğini düşünüyor. Ayrıca KeyBanc’e göre AMD; Microsoft, Oracle (ORCL) ve Meta Platforms (META) ile MI300X çalışmalarını hızlandırdığını ve güncellenen 3,5 milyar dolarlık hedefini aşmak için yeterli kapasiteye ve talebe sahip olduğunu belirtti. 

Analist Tavsiyeleri - 29 Ocak Haftası

 CommVault Systems (CVLT) 

🎯 KeyBanc, CommVault’un “SEKTÖRE PARALEL PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı ve 109 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da korudu.

👀 ABD’li CommVault, bir veri koruma ve veri yönetimi yazılımı şirketidir. CommVault kurumsal yazılımı; veri yedekleme ve kurtarma, bulut ve altyapı yönetimi, saklama ve uyumluluk için kullanılabilir.

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin beklentilerin üzerinde gelen abonelik yenilemeleriyle mali üçüncü çeyrek için güçlü sonuçlar bildirdiğini söylüyor. Analistler, CommVault’un uygulamalarının iyileştiğini ve bunun da daha iyi satış görünürlüğü ve marj kontrolü ile sonuçlandığını; Metallic ve CommVault Cloud daha fazla ölçeklendikçe brüt marjın muhtemelen daha istikrarlı olacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 29 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 29 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly