Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 28 Ağustos Haftası

Ağustos 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 28 Ağustos Haftası

Alphabet (GOOGL) 

🎯 BofA, Alphabet’in “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 142 dolar seviyesinden 146 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri yatırımcılara, Google’ın (GOOG) yıllık Cloud Next etkinliğini yeni yapay zekâ/makine öğrenimi becerilerini, Nvidia (NVDA), SAP (SAP) ve Workday (WDAY) ile ortaklıklarını ve müşterilerle güçlü çekişmeyi vurgulayan bir açılış konuşmasıyla güçlü bir şekilde başlattığını söyledi. Analistler, Google’ın güçlü üretici yapay zekâ becerileriyle son üç ayda 150 kat artan yapay zekâ projeleri, müşteri hacminin arttığına dair ilk işaretleri ve kârların iyileşmesi nedeniyle bulut segmentini hisse için olumlu bir itici güç olarak görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 28 Ağustos Haftası

PDD Holdings (PDD)

🎯 Goldman Sachs, PDD Holdings’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 99 dolardan 129 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Goldman Sachs analistlerinin bu not güncellemesi şirketin ağırlıklı olarak reklam segmentinin yıllık 50% arttığını gösteren “güçlü” bilanço açıklaması sonrası geldi. Bankanın önceki “NÖTR” notu, 2023’te grup kazançlarında genel bir düşüşe yol açabilecek Temu ilacının zararındaki artışla ilgili endişelere dayanıyordu ancak analistler yatırımcılara, güçlü ikinci çeyrek bilanço atağının Goldman’ın kâr beklentilerini yukarı doğru güncellemesine yol açtığını söyledi.

Analist Tavsiyeleri - 28 Ağustos Haftası

Sunrun (RUN) 

🎯 Citi, Sunrun’ın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncellerken, 21 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 25 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Citi analisti Vikram Bagri, yüksek faiz oranları ve net enerji ölçümü etkilerinden kaynaklanan güçlükler büyük ölçüde hisselerde fiyatlandırılmış gibi görünse de Sunrun’un; elde ettiği pazar payı kazanımları, serbest nakit akışı yaratma yolu, kurumsal düzeyde öz sermaye artırımı yapılmaması, öngörülen bileşen maliyet deflasyonu ve pil depolama satışındaki başarısı için gereken takdiri görmediğini söylüyor. Citi ayrıca net abone değeri tahminlerinde de şirketin yukarı yönlü bir eğilim gösterdiğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 28 Ağustos Haftası

Domino’s Pizza (DPZ)

🎯 RBC Capital, Domino’s Pizza’nın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 440 dolardan 460 dolara taşıdı.

 🔍 Ne demiş?

RBC Capital analistleri, şirketin gelecek yılki büyümesinde etkili olacak başlıca faktörler arasında Uber (UBER) ile yakın zamanda yaptığı anlaşmayı, paket servis payı kazanımlarını potansiyel olarak hızlandırabilecek sadakat programı güncellemesini ve hem teknoloji hem de menü odaklı inovasyon hızının artmasını fiyatlandırıyor.

Analist Tavsiyeleri - 28 Ağustos Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly