Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 27 Mayıs Haftası

May 29, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 27 Mayıs Haftası

Berkshire Hathaway (BRK.B)

🎯 Argus, Berkshire Hathaway’in “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 450 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. 

👀 Omaha Kâhini Warren Buffett’ın liderlik ettiği Berkshire Hathaway; ABD’li, çok uluslu bir holding şirketidir. Şirketin ana işi ve sermaye kaynağı sigortacılıktır ve bu sigortacılıktan elde ettiği geliri geniş bir iştirak portföyüne, hisse pozisyonlarına ve diğer menkul kıymetlere yatırır. 

 🔍 Ne demiş?

Argus analistleri, Berkshire’ın holding yapısına olumlu bakıyor ve hisse getirilerinin 1965’ten bu yana S&P 500’ün iki katına çıktığını belirtiyor. Argus ayrıca hissenin şu anda şirketin 2024 faaliyet kârı tahmininin 21 katından işlem gördüğüne ve bu seviyenin 24 kat olan mevcut S&P 500 seviyesinin altında olduğuna dikkat çekiyor.

Analist Tavsiyeleri - 27 Mayıs Haftası

United Airlines (UAL) 

🎯 Jefferies, United Airlines’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 54 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 65 dolara taşıdı.

👀 Bir zamanlar uçak üreticisi Boeing’e ait olan United Airlines, ABD’nin önde gelen havayolu şirketlerinden biridir. 

 🔍 Ne demiş?

Jefferies analistleri, United’ın pandemi nedeniyle iç hat ürünlerine büyük yatırım yaptığını ve ürün sunumunun premiumdan ekonomi kabinine kadar oldukça başarılı olduğunu söylüyor. Bu arada analistler, tatil merkezlerinin avantajı ve 220 geniş gövdeli uçağın tamamının pandemi boyunca elde tutulması sayesinde United’ın uluslararası marjlarının yurt içi marjların önemli ölçüde önünde olduğunu ve en yüksek kâr korkularının “masadan kalkmış gibi göründüğünü” ekledi. 

Analist Tavsiyeleri - 27 Mayıs Haftası

Norwegian Cruise Line (NCLH) 

🎯 Truist, Norwegian Cruise Line’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine, 20 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 21 dolara yükseltti. 

👀 1966’da Norveç’te kurulan Norwegian Cruise Line, dünyanın önde gelen kruvaziyer şirketlerinden biridir. 

🔍 Ne Demiş?

Truist analistleri, gemi seyahatleri için genel rezervasyon ve fiyatlandırma eğilimlerinin iyimser görünmeye devam ettiğini ve 2024 için satılacak sınırlı envanter göz önüne alındığında, potansiyel 2024 kazançları için en büyük fırsatın yakın rezervasyonlarda yüksek fiyatlandırmadan gelmeye devam ettiğini söylüyor. Analistler, kruvaziyer sektörüne olumlu bakmaya devam ediyor ve Norwegian’ın “geri dönüş zamanının geldiğine” inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 27 Mayıs Haftası

Crowdstrike (CRWD)

🎯 JPMorgan, Crowdstrike’ın 371 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 400 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 Crowdstrike, ABD merkezli bir siber güvenlik şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analistleri, Crowdstrike’ı kendi pazarında pay almak için en iyi konumlandırılmış isimlerden biri olarak görmeye devam ediyor. Analistler, hisse pahalı görünse de şirketin büyümesi ve temel performansının, piyasanın kârlı büyüme ve nakit akışı ile iyi performans gösteren şirketlerin hisselerini tercih ettiği bir zamanda, “az takdir edilen” bir marj ve serbest nakit akışı hikayesi ile hisseyi destekleyebileceğine inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 27 Mayıs Haftası

Analist Tavsiyeleri - 27 Mayıs Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly