Borsa Yorumları

Analist Tavsiyeleri – 27 Kasım Haftası

Kasım 29, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 27 Kasım Haftası

Crowdstrike (CRWD) 

🎯 Piper Sandler, Crowdstrike’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 210 dolardan 245 dolara taşıdı. 

👀 Ağırlıklı olarak siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Texas merkezli Crowdstrike, müşterilerine bulut iş yükü ve güvenliği, tehdit istihbaratı ve siber saldırı korumaları hizmetleri de sunuyor.

 🔍 Ne demiş?

Piper Sandler analistleri, şirketin yıllık sürekli gelirindeki organik artışın genel olarak sağlam bilançosunu desteklediğini ve serbest nakit akışının da Wall Street tahminlerini aştığını belirtiyor. Piper, şirketin bulut ve kimlik segmentlerindeki hızlanma ve LogScale için rekor bir çeyrek ile konsolidasyon stratejisinin yankı uyandırmaya devam ettiğini söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 27 Kasım Haftası

AvalonBay (AVB)

🎯 JPMorgan, AvalonBay’in “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “NÖTR” seviyesine yükseltti ve 194 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 AvalonBay öncelikli olarak New England, New York/New Jersey bölgesi, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da geliştirme, satın alma ve yönetme işinde faaliyet gösteren gayrimenkul yatırım ortaklığıdır. 

🔍 Ne Demiş?

AvalonBay’in analist günü etkinliğinin ardından JPMorgan analistleri, şirketin 2024 gelir ve gider büyümesi için bazı parantezler belirlediğini ve bu hamlelerin rakiplerinden daha güçlü olduğunu belirtiyor. Banka, AvalonBay’in bilançosunun ortalamanın altında kaldıraç ve yüksek likidite ile “çok iyi durumda” olduğunu da ekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 27 Kasım Haftası

RBC Bearings (RBC) 

🎯 BofA, RBC Bearings’in “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 230 dolardan 280 dolara taşıdı.

👀 RBC Bearings, çoğu makinenin, uçağın ve mekanik sistemin üretiminin ve çalışmasının ayrılmaz bir parçası olan hassas rulmanlar ve diğer ürünlerin uluslararası üreticisi ve pazarlayıcısıdır.

🔍 Ne Demiş?

BofA analistleri, not yükseltme kararının şirketin güçlü FAVÖK marjını yansıttığını belirtiyor. Analist, yatırımcılara şirketin hâlihazırda “oldukça kârlı” olan hacimleri arttıkça, hem havacılık ve savunma, hem de endüstriyel sektörlerde önemli marj genişlemesi beklediğini söyledi.

Analist Tavsiyeleri - 27 Kasım Haftası

Workday (WDAY)

🎯 Bernstein, Workday’in “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 284 dolardan 299 dolara taşıdı.

👀 Workday, müşterilerin dijitalleşmeyle değişen dünyaya uyum sağlamasına ve gelişmesine yardımcı olan, finans ve insan kaynakları için kurumsal bulut uygulamaları sağlayıcısıdır.

 🔍 Ne demiş?

Bernstein analistleri, Workday’in dün kapanıştan sonra sağlam bir bilanço açıklayarak tüm önemli ölçütleri aştığını ve hem gelir hem de kâr marjları için 2024 mali yılı beklentilerini bir kez daha yükselttiğini belirtti.

Analist Tavsiyeleri - 27 Kasım Haftası

Intuit (INTU)

🎯 Morgan Stanley, Intuit’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 525 dolardan 570 dolara yükselterek şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 Finansal yazılım konusunda uzmanlaşmış ABD’li bir şirket olan Intuit’in ürünleri arasında vergi hazırlama uygulaması TurboTax, kişisel finans uygulaması Mint, küçük işletme muhasebe programı QuickBooks, kredi izleme hizmeti Credit Karma ve e-posta pazarlama platformu Mailchimp yer alıyor.

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analisti Keith Weiss, Intuit’in ilk çeyrekte “yatırımcıların endişe duvarına rağmen” 3% gelir artışı ve 25% hisse başına kâr EPS artışıyla sağlam sonuçlar açıkladığını söylüyor. Analist, şirketin ilk çeyrekten sonra tüm yıl hedeflerini yükseltme konusunda uzun süredir devam eden isteksizliğinin “ayılara (düşüş beklentisi) yem verdiğini” ancak şirketin bilançosundan “2024 mali yılına kadar beklediği hisse başına kâr artışı için daha fazla ikna olduğunu” da sözlerine ekledi.

Analist Tavsiyeleri - 27 Kasım Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti