Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 26 Şubat Haftası

Şubat 28, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 26 Şubat Haftası

Ecolab (ECL) 

🎯 Barclays, Ecolab’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 225 dolardan 260 dolara taşıdı. 

👀 Ecolab; hastane hijyeni, yiyecek ve içecek sektörü, endüstriyel ürünler, tekstil ürünleri, gıda, enerji, sağlık, sanayi ve otelcilik pazarlarına su, hijyen ve enerji teknolojileri ve hizmetleri sunan küresel bir tedarikçidir.

 🔍 Ne demiş?

Barclays analisti Manav Patnaik, şirkete yönelik pozitif dinamiğin en çok 2024 mali yılında ortaya çıkacağını söylüyor. Bununla birlikte analist, ham maddelerin istikrarlı kalması durumunda Ecolab’ın düşük çift haneli rakamlarda kazanç artışı sağlayacak “nadir bir ESG (çevre, sosyal ve kurumsal yönetişim) ismi” olmaya devam ettiğini söylüyor. Başka bir deyişle Barclays’e göre, şirket 20% marjlara ulaşmak için güçlü bir konumda. 

Analist Tavsiyeleri - 26 Şubat Haftası

Constellation Energy (CEG)

🎯 KeyBanc, 190 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatıyla Constellation Energy’nin “SEKTÖRE PARALEL AĞIRLIK” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti.

👀 Constellation; elektrik enerjisi, doğal gaz ve enerji yönetimi hizmetleri sunan ABD merkezli bir enerji şirketi olarak ülkede yaklaşık iki milyon müşteriye sahiptir.

 🔍 Ne demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin mevcut nükleer ve ABD enerji piyasalarındaki uzun vadeli eğilimlerle desteklenen büyüme stratejisini güçlendirdiğini söylüyor. Analistler, Constellation’ın 2028 yılına kadar kazançlarını “en az” 10% oranında artırmayı beklediğini belirterek bunun şirketi birinci sınıf bir altyapı şirketi olarak konumlandıracağına inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 26 Şubat Haftası

Bright Horizons (BFAM)

🎯 Barclays, Bright Horizons’ın “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 100 dolardan 125 dolara yükseltti. 

👀 Bright Horizons, ABD merkezli bir çocuk bakımı hizmetleri sağlayıcısıdır ve işveren sponsorluğundaki en büyük çocuk bakımı oyuncusudur. Ayrıca şirket yaşlı bakımı, öğrenim programı yönetimi, eğitim danışmanlığı ve öğrenci kredisi geri ödeme programları hizmetleri sunar.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri, Bright Horizons için hisse başına 5 dolarlık kâra giden yolun artık daha net olduğunu ancak zamanlamanın hâlâ belirsiz olduğunu belirtiyor. Şirketin uzun vadeli ve çoğunlukla destekleyici yatırımcı tabanı göz önüne alındığında, “sabırlı olmakta herhangi bir sıkıntı olmayacağını” belirten analistler, hisse başına 5 dolara 2027’den önce ulaşılması halinde yukarı yönlü risk olabileceği uyarısını da yapıyor.  

Analist Tavsiyeleri - 26 Şubat Haftası

eBay (EBAY) 

🎯 Barclays, eBay’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını 55 dolardan 61 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 En büyük açık artırma usulü e-ticaret platformu olarak bilinen eBay, ABD’de mal ve hizmet alıcıları ile satıcılarını eşleştirmek için bir platform sunan ve pazarlayan ilk şirketlerden biridir. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Ross Sandler, şirketin güçlü bilançosunun ardından hisselerin “tekrar göz ardı edilemeyecek kadar ucuz” görünmeye başladığını söylüyor. Pozitif büyüme, genişleyen marjlar ve yüksek sermaye getirileri için yeni görünüm göz önüne alındığında Sandler, eBay hisselerinin “daha da yüksek seviyelere ulaşabileceğine” inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 26 Şubat Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti