Bültenler

Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

July 26, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası
Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

Apple (AAPL) / Güncel Fiyat: 152,95 dolar

🎯 Deutsche Bank analisti Sydney Ho, paylaştığı bir kazanç önizleme notunda, Apple’ın sonuçlarının sağlam olması gerektiğini söyledi. Şirketin Apple üstündeki “AL” notu devam ederken, Apple için belirlenen hedef fiyat tahmini ise 175 dolardır.

🔍 Ne demiş?

  • Analist, “Makro belirsizliklerin tüketici harcamalarını zorlamaya devam etmesine rağmen, 3. çeyrek sonuçlarının, her yıl düşük tek haneli büyüme gösteren tahminlerle büyük ölçüde uyumlu olmasını bekliyoruz. Şirketin tedarik zincirini planladığından daha iyi yönettiğine inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.
  • Analist beklentilerle ilgili de “İleriye dönük olarak ise AAPL’nin görünümünün mevcut ortamı yansıtmak için daha temkinli olmasını bekliyoruz, bu da mevcut tahminlerin altında bir beklenti rehberliğine (şirket vermeyi seçerse) yol açabilir.” dedi.
Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

Meta Platforms (META) / Güncel Fiyat: 166,65 dolar

🎯 Bank of America, “AL” notunu yinelediği META için hazırlanan şirketin kazanç önizleme notunda, Snap’in geçen haftaki hayal kırıklığı yaratan kazanç raporunun ardından çıtanın daha düşük olduğunu söyledi.

🔍 Ne demiş?

  • Analist, “Snapchat’ten gelen kazanç raporu sonrası, Meta 8% düştü. Snap, birçok endüstri dikeyinde reklam harcamalarında bir yavaşlama olduğunu ve üçüncü çeyrekte de yavaşlamanın devam edeceğinin bir ön görüntüsünü verdi. Snap’in ardından, Meta’nın 2. çeyrek kazanç raporu rezervasyon beklentilerinin 28,5 milyar dolar civarında olabileceğini düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

🎯Mizuho analisti, geçtiğimiz gün META üstündeki hedef fiyatını 325 dolardan 250 dolara düşürürken hisse için “AL” notunu yineledi.

Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

Amazon (AMZN) / Güncel fiyat: 121,14 dolar 

🎯 Oppenheimer analisti Jason Helfstein, şirketin bu haftaki kazanç raporu öncesinde Amazon Web Services için güçlü bir büyüme gördüğünü söyledi. Analist, şirketin hedef fiyatını 175 dolardan 160 dolara düşürürken hisse için “YÜKSEK PERFORMANS” notunu korudu.

🔍 Ne demiş?

  • Jason Helfstein, “tüketici harcamalarının istikrarlı yaz trendlerinden sonra yavaşladığını varsayarak” ikinci çeyrek e-ticaret tahminlerini “tutarlı bir şekilde” düşürdü. 
  • Sonuç, Kuzey Amerika’daki 3%’lük düşüşe dayalı olarak 2022’nin toplam gelir tahmininde 1%’lik bir düşüş ve kısmen yüksek uluslararası satışlarla dengeleniyor.
  • İleriye bakıldığında, Helfstein, Amazon Web Services trendlerinin 2022’de 35% ve gelecek yıl 33% oranında büyüyerek “sağlam kalmasını” bekliyor.
Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

Spotify (SPOT) / Güncel Fiyat: 110,42 dolar

🎯 Morgan Stanley, “YÜKSEK AĞIRLIK” notunu koruduğu Spotify’daki fiyat hedefini 170 dolardan 140 dolara düşürdü, ancak küresel akış büyümesinin sağlam kaldığını söyledi. 

🔍 Ne Demiş?

  • Analist, Spotify’ın brüt kâr marjı genişlemesi göstermeye başlamasıyla 2023’te önemli finansal ölçütlerde hızlanan büyüme gördüğünü söyledi. 
  • Analist, “Yavaşlayan bir ekonomide bile, gelecek yıllar için müzik akışı endüstrisi gelir artışını çift haneli olarak tahmin etmeye devam ediyoruz. Bu, öncelikle küresel akıllı telefon penetrasyonunun 15%’in altında kalması nedeniyle devam eden kullanıcı büyümesiyle destekleniyor, ancak özellikle kullanıcı başına ortalama gelir büyümesi için fırsatlar görüyoruz.” diye belirtti.

Analist Tavsiyeleri / 25 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı