Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 25 Mart Haftası

Mart 27, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 25 Mart Haftası

Intuit (INTU)

🎯 KeyBanc, Intuit’in 700 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 720 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 ABD’li finansal yazılım şirketi Intuit’in ürünleri arasında vergi hazırlama uygulaması TurboTax, kişisel finans uygulaması Mint, küçük işletme muhasebe programı QuickBooks, kredi izleme hizmeti Credit Karma ve e-posta pazarlama platformu Mailchimp yer alıyor.

 🔍 Ne demiş?

KeyBanc analistleri, şirketin  Mart 2024’te 100’den fazla KOBİ ile yaptığı ve 2024’te teknoloji harcamalarındaki büyümenin yavaşlayacağını belirten anketin ardından Intuit konusunda daha iyimser bir konum aldı. Analistler, defter tutma/muhasebe ve e-posta pazarlamasında baskın paya sahip KOBİ yığınında stratejik bir satıcı olarak Intuit’i beğeniyor. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Mart Haftası

Royal Gold (RGLD) 

🎯 BMO Capital, Royal Gold’un “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 148 dolardan 158 dolara taşıdı. 

👀 Royal Gold, değerli metal telif haklarının ve benzer üretime dayalı çıkarların satın alınması ve yönetimiyle uğraşan, dünyanın önde gelen değerli metal telif hakkı şirketlerinden biridir. Şirket ayrıca, bir madencilik şirketi ile değerli metal üretiminin tamamını veya bir kısmını tarafların önceden belirlenmiş indirimli bir fiyattan satın almak üzere anlaşması yapması anlamına gelen streaming alanında da faaliyet gösteriyor.

 🔍 Ne demiş?

BMO Capital analistleri, yeni emtia fiyatı varsayımları altında ve Royal Gold’un Franco-Nevada ve Wheaton Precious Metals’a kıyasla yılbaşından bugüne göreceli düşük performansı ile hissenin değerlemesinin artık daha cazip olduğunu söylüyor. Şirket, Royal Gold da dahil olmak üzere telif ve streaming sektörünün bu yıl boyunca yeni anlaşmalar için olumlu bir ortamdan faydalanması gerektiğine inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 25 Mart Haftası

Salesforce (CRM)

🎯 TD Cowen, Salesforce’un 315 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 330 dolara taşıdı ve “TUT” notunu korudu. 

👀 ABD merkezli bulut tabanlı yazılım şirketi Salesforce, müşteri ilişkileri yönetimi hizmeti sağlamanın yanı sıra müşteri hizmetleri, pazarlama otomasyonu, analitik ve uygulama geliştirmeye odaklanan tamamlayıcı bir kurumsal uygulamalar paketi sunuyor.

🔍 Ne Demiş?

TD Cowen analistleri, makro baskılar devam ederken yılın ikinci yarısındaki gücün satış uygulamasındaki iyileşmeyi yansıttığını ve şirketin yeni satış ve fiyatlandırma/paketleme stratejilerinin daha fazla ürün bağlılığı ve aylık ortalama kullanıcı sayısını artırmaya yardımcı olduğunu düşündüğünü ileten yönetimle bir araya geldi. Ayrıca yapay zekânın mali 2025 yılında henüz bir öncü olmadığını belirten TD Cowen, şirketin veri bulutu ivmesinin güçlü olduğunun altını çizdi. 

Analist Tavsiyeleri - 25 Mart Haftası

Block (SQ) 

🎯 KeyBanc, Block’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 80 dolardan 95 dolara yükseltti. 

👀 Block, 2009 yılında Jack Dorsey ve Jim McKelvey tarafından kurulan ABD’li bir finansal teknoloji şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

KeyBanc analistleri, Mart 2024’te 100’den fazla KOBİ ile yaptığı ve 2024’te bilişim teknolojileri harcamalarındaki büyümenin yavaşlayacağını belirten anketin ardından hedefini yükseltme kararı aldı. Analistler, şirketin POS yazılımı kullanan katılımcılar arasında sağlıklı bir pazar payı liderliği gösterdiğini ve “Block’un bir CRM aracı olarak değerlendirildiğini” belirtti.

Analist Tavsiyeleri - 25 Mart Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly