Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 24 Temmuz Haftası

Analist Tavsiyeleri – 24 Temmuz Haftası
Google News Icon Takip Et

Spotify (SPOT) 

🎯 Deutsche Bank, Spotify’ın “TUT” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 180 dolar olarak belirledi. 

 🔍 Ne demiş?

Deutsche Bank analisti Benjamin Black, şirketin bilanço açıklaması sonrası başlayan satışların abartılı olduğunu düşünüyor. Analist, yılbaşından bu yana yaşanan rallinin ardından ve fiyatlandırma katalizörünün artık dikiz aynasında olmasıyla birlikte yatırımcıların “önce vur, sonra soru sor” yaklaşımını benimsediğini söylüyor. Bununla birlikte Black, Spotify’ın fiyat artışlarının 4. çeyrekteki modeli büyük ölçüde etkilemesi, şirketin işletme maliyeti disiplininin bozulmaması, yıldan yıla gider karşılaştırmalarının azalması ve aktif kullanıcılarda devam eden ivme ile Spotify tahminlerini yukarı yönlü tutmaya devam ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Temmuz Haftası

Alphabet (GOOGL)

🎯 Barclays, Alphabet’in “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 160 dolardan 200 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analisti Ross Sandler, şirketin ikinci çeyrek bilançosunda “sağlam” bir gelir artışı ivmesi ve kâr genişlemesi sağladığını düşünüyor. Sandler ayrıca, Alphabet’in risk/kazanç görünümünün, özellikle piyasa değeri yüksek (mega-cap) teknoloji şirketlerine kıyasla olumlu görünümünü korumaya devam ettiğine inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Temmuz Haftası

NetApp (NTAP) 

🎯 Morgan Stanley, NetApp’in “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 60 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 74 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Morgan Stanley analisti Meta Marshall, NATP’a yönelik tahminlerin bu noktada aşağı yönlü revize edilmesinin olası olmadığını çünkü hissenin zaten döngünün neresinde olduğumuzu fiyatladığını söylüyor. Ancak analist, bulut segmentinin ölçeği göz önüne alındığında bilanço büyümesi bazında kapsamındaki başka hisselerde daha cazip değerlemeler gördüğünü belirtiyor. Marshall’a göre, NetApp’ın hisseleri hakkında daha olumlu düşünmek için bulut segmentinin yeniden hızlandığına dair anlamlı kanıtlar görmek gerekiyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Temmuz Haftası

NXP Semiconductors (NXPI)

🎯 UBS, NXP Semiconductors’ın “NÖTR” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 195 dolardan 228 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

UBS analistleri, piyasa endişelerine rağmen güçlü üretim büyümesi ve ılımlı fiyat artışları sayesinde otomotiv sektörünün bir miktar direnç göstermeye devam ettiğini söylüyor. UBS, üretim ve talepteki yavaşlama nedeniyle yıl sonuna kadar normalleşmenin gerçekleşmesini bekliyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Temmuz Haftası

Moody’s (MCO)

🎯 Barclays, Moody’s’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 300 dolar seviyesinden 350 dolara yükseltti.

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri, yönetim bilişim sistemlerinin 2021’in dördüncü çeyreğinden bu yana ilk kez büyümeye geri döndüğünü ancak toparlanmanın muhtemelen zorlu olacağını ve düşük faiz ve daha iyi bir makro ortamda alışkın olduğumuz büyük bir “geri dönüş” olmayacağını söylüyor.

Analist Tavsiyeleri - 24 Temmuz Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly