Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 22 Ocak Haftası

January 25, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 22 Ocak Haftası

ServiceNow (NOW) 

🎯 Bank of America, ServiceNow’un 12 aylık ortalama hedef fiyatını 800 dolardan 900 dolara yükseltti ve “AL” notunu korudu.

👀 ServiceNow, şirketlerin kurumsal operasyonlar için dijital iş akışlarını yönetmesine yardımcı olmak amacıyla bulut bilgi işlem platformu sunan ABD’li bir yazılım şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

BofA analistleri, şirketin “tüm büyüme ve marj metriklerinde güçlü dördüncü çeyrek sonuçları açıkladığını” belirtiyor. Şirket, yoğun yapay zekâ veri setleri hacmine rağmen 2024 mali yılı için 31% seviyesindeki serbest nakit akışı öngörüsünü korudu. Bu da analistlere göre ServiceNow’un yapay zekâ kaynaklı her türlü brüt kâr marjı baskısını faaliyet giderleri ölçeğiyle dengeleme yeteneğini gösteriyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Ocak Haftası

Meta Platforms (META) 

🎯 Bank of America, Meta Platforms’un 405 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 425 dolara yükseltirken hissenin “AL” notunu korudu. 

👀 Facebook, Whatsapp ve Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının arkasındaki Meta Platforms, yapay zekâdan Metaverse’e çeşitli segmentlerde faaliyet gösteren bir teknoloji devidir. 

 🔍 Ne demiş?

BofA analistlerine göre reklamcılık görünümündeki olumlu makro ortam göz önüne alındığında şirketin Reels segmentinin katkısı 2024’te pozitife dönecek. Ayrıca şirketin mesajlaşma gelirlerinde büyük bir ilerleme gören analistler, “gerektiğinde yapılması gereken büyük maliyet kesintilerine rağmen” hisse konusunda iyimserliğini koruyor. BofA, şirketin dördüncü çeyrek hisse başına kâr tahminlerinin üzerinde bir rakam açıklamasını bekliyor. 

Analist Tavsiyeleri - 22 Ocak Haftası

Heico (HEI)

🎯 Bank of America, Heico’nun “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 220 dolarda sabit bıraktı. 

👀 ABD’li Heico; uçak, uzay aracı, savunma ekipmanı, tıbbi ekipman ve telekomünikasyon sistemlerinde kullanılan ekipmanları üreten bir havacılık ve elektronik şirketidir.

🔍 Ne Demiş?

BofA analistleri, yatırımcıların geçen yılın sonunda artan orijinal ekipman üretimi hacimlerine daha fazla maruz kalan isimleri tercih etmeye başlamasıyla hisselerin aralık ayındaki zirvesinden 10% geri çekildiğini belirtti. Ancak yine de BofA, söz konusu düşüşün “abartılı” olduğunu ve Heico’ya yönelik boğa (artış beklentisi) beklentilerini korumaya devam ettiğini belirtti.  

Analist Tavsiyeleri - 22 Ocak Haftası

Avis Budget (CAR) 

🎯 Deutsche Bank, Avis Budget’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıyıp 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 234 dolardan 248 dolara yükseltti. 

👀Avis Car Rental, Budget Rent a Car, Budget Truck Rental, Payless Car Rental ve Zipcar gibi birçok markanın çatı şirketi olan Avis Budget Group, merkezi New Jersey’de bulunan bir araç kiralama acentesidir.

🔍 Ne Demiş?

Deutsche Bank analistleri, “iki hisse arasında makul olmayan derecede geniş bir risk/ödül kopukluğu” gördüğünü belirterek Avis’in notunu yükseltirken Hertz’ün (HTZ) notunu düşürdü. Analistler Avis’i, en azından mevcut Wall Street beklentilerine uygun kazanç sağlama konusunda oldukça net bir yolu olan “istikrarlı bir operatör” olarak değerlendirdi. Deutsche Bank’a göre Avis, “yatırımcılar için cazip fırsatlar yaratıyor.”

Analist Tavsiyeleri - 22 Ocak Haftası

Analist Tavsiyeleri - 22 Ocak Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly