Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 22 Nisan Haftası

April 24, 2024 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 22 Nisan Haftası

Amazon (AMZN)

🎯 Citi, Amazon’un 215 dolar seviyesindeki hedef fiyatını 235 dolara taşıdı ve hissenin “AL” notunu sabit tuttu.

👀 Seattle merkezli Amazon; e-ticaret, bulut bilişim, dijital akış ve yapay zekâya odaklanan çok uluslu bir teknoloji şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

Citi analisti Ronald Josey, Amazon’un reklam ve perakende birimlerinin analizinin ardından Amazon’un işletme geliri tahminlerini “önemli ölçüde” yükseltti. Citi şimdi, devam eden reklam gücü ve perakende verimliliğinin artmasıyla işletme gelirinin 2025 yılında yükseleceğini öngörüyor. Josey, şirketin daha yüksek sevkiyat hızları göz önüne alındığında, Amazon’un perakende işinin bölgeselleşme yaklaşımından faydalandıkça dönüşüm oranlarının arttığına inanıyor. Amazon, Josey’nin internet sektöründeki en iyi tercihlerinden biri olmaya devam ediyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Nisan Haftası

MSCI (MSCI) 

🎯 Deutsche Bank, MSCI’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 569 dolardan 613 dolara taşıdı. 

👀 MSCI, New York merkezli bir finans şirketi olarak müşterilerine sabit gelir, emlak endeksleri ve çoklu varlık portföy analiz araçları gibi çeşitli ürünler sunar. Şirket, MSCI World, MSCI All Country World Index (ACWI) ve MSCI Emerging Markets endekslerini yönetir.

 🔍 Ne demiş?

Deutsche Bank analistleri, MSCI’ın birinci çeyrek kazançlarının, İsviçre bankalarının birleşmesinden kaynaklanan etki de dahil olmak üzere beklenmedik olaylarla hayal kırıklığı yarattığını söylüyor. Bununla birlikte, hissenin bilanço sonrası 13%’ün üzerinde düşüş göstermesi ve şu anda “cazip bir değerleme” ile işlem görmesi nedeniyle Deutsche, “uzun vade odaklı hissedarlar için cazip bir giriş noktası” görüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 22 Nisan Haftası

Sea Limited (SE) 

🎯 Loop Capital, Sea Limited’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine taşırken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 59 dolardan 92 dolara yükseltti. 

👀 Sea Limited, merkezi Singapur’da bulunan bir teknoloji holdingidir.

🔍 Ne Demiş?

Loop Capital analistleri, hissenin son iki yıldaki değerleme baskısının temel nedeninin agresif rekabet ve TikTok’un pay kaybı olduğuna inanıyor. Ancak analistler, birleşik TikTok-Tokopedia’nın Endonezyalı düzenleyicileri memnun etmek için birleşmesinden bu yana ilk hamlesi olan komisyon oranı artışının yakın zamanda duyurulmasının, şirket hisselerinde “yeniden değerlenmeye yol açtığını” söylüyor. Loop, bunun sürdürülebilir kârlı büyümeye geçişin “nihayet başladığına” işaret ettiğine ve Sea Limited’ın yeniden değerlenmesi için önemli bir katalizör görevi gördüğüne inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Nisan Haftası

Globe Life (GL)

🎯 Keefe Bruyette, Globe Life’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine taşıdı ve 110 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 130 dolara yükseltti. 

👀 ABD’li Globe Life, iştirakleri aracılığıyla hayat sigortası, yıllık gelir ve tamamlayıcı sağlık sigortası ürünleri sunan bir finansal hizmetler holding şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Keefe Bruyette analisti Ryan Krueger, hissenin son altı hafta içinde Adalet Bakanlığı’nın acente satış uygulamalarına ilişkin davası ve daha geniş kapsamlı dolandırıcılık iddialarını içeren kısa bir rapor nedeniyle 40% düştüğünü söylüyor. Krueger, bu suçlamalardan kaynaklanan riskin devam ettiğini kabul ediyor ancak Globe Life’ın ikinci çeyrek bilanço görüşmesinde geri alımları hızlandırma ve muhtemelen artırma isteğini içeren yanıtının ardından hisse konusunda iyimserleştiğini belirtiyor. Analist, risklere rağmen mevcut hisse seviyelerinde “anlamlı bir değer” görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 22 Nisan Haftası

Analist Tavsiyeleri - 22 Nisan Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly