Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 20 Şubat Haftası

February 23, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 20 Şubat Haftası

Alcoa (AA)

🎯 Citi’den yapılan açıklamada, Çin’in yeniden açıldığı bu dönemde alüminyum üreticisi Alcoa (AA)’nın bir alım fırsatı verdiği belirtildi.

Alüminyumun “Çin’de çarkların yeniden dönmesinin bir sonraki ayağı” olduğunu kaydeden analist Alexander Hacking, hissenin notunu “NÖTR” seviyesinden “AL” seviyesine yükseltti.

Analiste göre Alcoa hisseleri çarşamba günkü kapanış fiyatına göre 33% yükselme potansiyeline sahip. Hacking daha önce 55 dolar olarak belirlediği 12 aylık ortalama fiyat hedefini 65 dolara çıkardı.

🔍 Ne demiş?

Hisseyle ilgili olarak Citi’nin de uzun vadeli görüşü olumlu.

Yayımlanan bir bilgilendirme yazısında, “Alcoa’nın borçları görece düşük, likiditesi güçlü ve üretim varlıkları görece düşük maliyetli. O yüzden Citi olarak alüminyum görünümü konusunda uzun vadede iyimseriz. Cari seviyelere baktığımızda, yukarı yönlü salınımı aşağı yönlü harekete göre daha muhtemel görüyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Analist Tavsiyeleri - 20 Şubat Haftası

Apple (AAPL) 

🎯 Morgan Stanley, büyük piyasa değerli kurumsal yatırımcılar arasında teknoloji devi Apple’ın hisselerine yönelik ilginin yetersiz olduğunu düşündüğünü belirtti. Bankanın Apple üzerinde “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ile 12 aylık ortalama 175 dolarlık bir hedef fiyatı bulunuyor.

Wells Fargo da 20 Şubat tarihinde hisse için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu sürdürürken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 205 dolardan 175 dolara çekti. 

🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley, “Apple (AAPL) hisselerindeki yetersiz pozisyon yine de takip ettiğimiz büyük piyasa değerli teknoloji şirketleri içinde (Microsoft’un ardından) en büyük oranlardan biri olmaya devam ediyor. Bu durum, 

1) Apple’ın piyasa endekslerinde sahip olduğu önemli ağırlıklandırmanın ve 

2) tüketicilerin pandeminin ardından teknoloji ürünlerine yönelik harcamalarını azaltması nedeniyle büyümenin yavaşladığına dair endişelerinin bir yansıması.” dedi.

Analist Tavsiyeleri - 20 Şubat Haftası

Shopify (SHOP)

🎯 Shopify (SHOP)’ın notunu “TUT” seviyesinden “AL” seviyesine yükselten DA Davidson, online mağazalardan oluşan e-ticaret platformu hisselerinin cazip bir giriş noktasında olduğunu kaydetti. Da Davidson’ın hisse üzerinde 12 aylık ortalama 50 dolarlık bir hedef fiyatı bulunuyor.

 🔍 Ne demiş?

Bilanço sonrasında 20%’yi aşan satışların cazip bir giriş noktası oluşturduğuna inandığımızdan, Shopify hisselerinin ‘NÖTR’ olan notunu ‘AL’ şeklinde revize ediyoruz.

Analist Tavsiyeleri - 20 Şubat Haftası

HealthEquity (HQY)

🎯 HealthEquity (HQY)’nin sağlık sektöründekii olumlu konumuna dikkat çeken Jefferies, hisse için verdiği “AL” notunu çarşamba günü yineledi. Analist Glen Santangelo hisse için 12 aylık ortalamada 84 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi ve çarşamba günkü kapanışa göre yaklaşık 29% yükselme potansiyeli olduğunu ileri sürdü.

🔍 Ne demiş?

Santangelo çarşamba günü yayımlanan müşteri bilgilendirme yazısında, “Son birkaç aydır gerçekleşen bir dizi faiz artışını ve olumlu yöndeki ön açıklamaları değerlendirdiğimizde yakın vadede yukarı yönlü bir hareket öngörüyoruz. 

Faiz oranlarına ilişkin konsensüs görünümü uzun süre yükselmeye devam edeceğinden, daha kazançlı bir piyasa ortamı açısından HQY hisselerinin yeterince övgü almadığına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Analist Tavsiyeleri - 20 Şubat Haftası

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Analist Tavsiyeleri - 20 Şubat Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı