Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 20 Kasım Haftası

November 22, 2023 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 20 Kasım Haftası

Nvidia (NVDA) 

🎯 BofA, Nvidia’nın “AL” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 650 dolardan 700 dolara taşıdı. 

👀 Oyun bilgisayarı çipleriyle ismini duyuran Nvidia, 1 trilyon dolar piyasa değerini aşan ilk yarı iletken şirketi olarak biliniyor. Şirket, yapay zekâ modellerinin eğitiminde kullanılan grafik işlem birimi (GPU) çipleriyle yapay zekâ teknolojisinin öne çıkan kazananlarından oldu.

 🔍 Ne demiş?

Nvidia’yı sektör favorisi olarak tanımlayan BofA analistleri, şirketin 250 milyar doların üzerindeki küresel bilgi-işlem altyapısını yapay zekâ bilgi-işlemine dönüştürme sürecinin hâlâ ilk 25%’inde olduğuna inanıyor. Ayı (düşüş beklentisi) konumundaki yatırımcılar, dördüncü çeyrek görünümündeki Çin zayıflığından ve büyümenin sürdürülebilirliğinden şikayet etse de BofA “bir başka sağlam atak/yükselişin” ardından 2025 ve 2026 mali yılları için hisse başına kâr tahminini sırasıyla 32% ve 35% artırdı.

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

Applied Materials (AMAT)

🎯 Redburn Atlantic, Applied Materials’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti ve 175 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu.

👀 Applied Materials, elektronik ürünler için yarı iletken çipler ile bilgisayarlar için ekranlar, akıllı telefonlar, televizyonlar ve güneş ürünleri üretimi için ekipman, hizmet ve yazılım tedarik eden ABD’li bir teknoloji şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

Redburn Atlantic analisti Timm Schulze-Melander, 2024’ün birinci çeyreğinde beklenen son konsensüs bilançoları öncesinde yarı iletken sektörüne olumlu yaklaşıyor. Analist bir araştırma notunda yatırımcılara, döngüsel olarak çoğu yarı iletken üreticisinin üretim ekipmanından önce iyileşme göreceğini düşünüyor. Schulze-Melander, DRAM alanındaki son verilerin “birçok son pazar yenilikleriyle aynı zamana denk geldiğini” de ekliyor. 

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

GoDaddy (GDDY) 

🎯 RBC Capital, GoDaddy’nin “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 90 dolardan 124 dolara taşıdı.

👀 GoDaddy halka açık bir internet alan adı ve kayıt şirketidir. Arizona merkezli şirket, 2023 itibarıyla 62 milyondan fazla kayıtlı alan adına sahip.

🔍 Ne Demiş?

RBC Capital analistleri, şirketin “yapısal olarak korunaklı” müşteri edinme modelini beğeniyor. Analist, bir araştırma notunda yatırımcılara GoDaddy’nin gelecek hafta yapay zekâ odaklı etkinliğinin “tam zamanında” geleceğini ve birinci çeyreğin ortasındaki analist gününün şirketin güçlü uzun vadeli kazançları ve serbest nakit akışı üretimine ilişkin görünürlüğü artırması gerektiğini söylüyor. RBC, GoDaddy’yi “az sahipli, sürekli büyüyen bir nakit makinesi” olarak nitelendiriyor.

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

Dick’s Sporting Goods (DKS)

🎯 Citi, Dick’s Sporting Goods’un “NÖTR” notunu korurken 12 aylık ortalama hedef fiyatını 112 dolardan 120 dolara taşıdı.

👀 1948’de Richard “Dick” Stack tarafından kurulan Dick’s Sporting Goods, ABD’li bir spor malzemeleri mağazaları zinciridir. 

 🔍 Ne demiş?

TD Cowen analistleri, şirketin 2023 Yatırımcı Konferansı’nın, varlıklarının genişliği ve kalitesi ile yenilik ve entegrasyona yönelik net bir stratejiye sahip yönetim kadrosunun gücünün Wall Street beklentilerini aşan iddialı finansal hedeflerini desteklediği için hisseler üzerindeki olumlu duruşlarını pekiştirdiğini söyledi. 

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

Ovintiv (OVV)

🎯 Citi, Ovintiv’in “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 48 dolardan 52 dolara taşıdı.

👀ABD’li bağımsız bir petrol şirketi olan Ovintiv, 2020 yılında Kanadalı selefi Encana’nın yeniden yapılandırılmasıyla kuruldu.

 🔍 Ne demiş?

Citi analistleri, hisselerin yılbaşından bugüne kadar rakiplerinin altında performans gösterdiğini ve 11% düşüşte olduğunu söylüyor. Ancak yine de banka, üretim tahminlerinin yukarı yönlü olması nedeniyle 2024 mali yılının başlarında şirketin daha iyi bir performans göstermesini bekliyor. Citi ayrıca Ovintiv’in Kanada’daki gaz pozisyonunda daha ağır bir iskonto olması nedeniyle envanter ömrüne göre cazip bir şekilde işlem gördüğünü düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

Analist Tavsiyeleri - 20 Kasım Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly