Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 19 Şubat Haftası

Şubat 23, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 19 Şubat Haftası

DoorDash (DASH) 

🎯 Morgan Stanley, DoorDash’in “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltirken 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 135 dolardan 145 dolara taşıdı. 

👀 ABD’li DoorDash, yemek teslimatı alanında hizmet veren bir teknoloji şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Morgan Stanley analistleri, şirketin artan kullanıcı sadakati ve kategori genişlemesinin 2026 yılına kadar yıllık 16%’lık bir sipariş büyümesi için güven sağladığını söylüyor. Banka, şirketin büyüme ve kâr hamlelerinin beklenenden daha iyi bir serbest nakit akışı sağladığını düşünüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 19 Şubat Haftası

Nvidia (NVDA) 

🎯 Wolfe Research, Nvidia’nın 630 dolar seviyesindeki 12 aylık hedef fiyatını 900 dolara taşıdı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu korudu.

👀 Video oyun bilgisayarlarına yönelik grafik işlemcilerinin yanı sıra mobil cihazlar ve otomotiv pazarı için ürettiği yarı iletkenleriyle bilinen Nvidia, son zamanlarda üretici yapay zekâ sistemleri için sunduğu çipleriyle öne çıkan ABD’li bir yarı iletken şirketidir. 

 🔍 Ne demiş?

Wolfe Research analistleri, talebin arzı geride bırakmaya devam etmesiyle, şirketin son derece güçlü bilanço ve tahminler açıkladığını söylüyor. Nvidia, 2024’ün ikinci yarısında çok daha fazla arz bekliyor ve bu da analistlere göre tahminlerin daha da yukarı yönlü olmasını sağlıyor. Wolfe Research, şirketin 2024’ün ikinci yarısında Çin’den daha yüksek gelir elde etme potansiyeli olduğuna inanıyor. 

Analist Tavsiyeleri - 19 Şubat Haftası

Snowflake (SNOW)

🎯 BofA, Snowflake’in 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 240 dolardan 265 dolara çıkardı ve “NÖTR” notunu korudu. 

👀 Snowflake, ABD’li bulut bilişim tabanlı veri bulutu şirketidir. Şirket, genellikle “hizmet olarak veri” olarak adlandırılan, bulut tabanlı bir veri depolama ve analiz hizmeti sunuyor.

🔍 Ne Demiş?

BofA analistleri, şirketin 28 Şubat’taki bilançosu öncesinde Snowflake’in ürün geliriyle yüksek korelasyona sahip olduğunu tespit ettiği toplam sayfa görüntülemelerine ilişkin Similarweb verilerinin, hâlâ değişken olsa da iyileşen bir tüketim ortamına işaret ettiğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 19 Şubat Haftası

American Woodmark (AMWD) 

🎯 Baird, American Woodmark’ın “NÖTR” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti ve 105 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 120 dolara taşıdı. 

👀 ABD’de çeşitli üretim tesisleri ve servis merkezleri bulunan Amerikan mutfak ve banyo dolabı üreticisidir. 

🔍 Ne Demiş?

Baird analistleri; yeni inşaat payı kazanımları, bayi genişlemesi ve hizmet iyileştirmeleri sayesinde şirketin hisse kazanımlarının devam edebileceğine inanıyor. Yeni inşaat faaliyetlerindeki artışla birlikte, analistler American Woodmark için “farklılaştırılmış bir büyüme potansiyeli” görüyor.

Analist Tavsiyeleri - 19 Şubat Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly