Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 18 Mart Haftası

Mart 20, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 18 Mart Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 KeyBanc, Netflix’in 580 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 705 dolara taşıdı ve “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korudu. 

👀 ABD’li Netflix, teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı ve yapım şirketidir. 1997 yılında kurulan şirketin ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video hizmetidir.

 🔍 Ne demiş?

KeyBanc analistleri, Netflix’in içerik kalitesinin iyileştiğine dair işaretler görmeye devam ettiğini ve etkileşimin bir para kazanma rampasını yönlendirmesi gerektiğinden net bir katalizör yolu oluşturduğunu söylüyor. KeyBanc, şirketin 2025/2026 gelir ve hisse başına kâr büyümesinin sırasıyla 14%-10% ve 31%-22% aralığında olmasını bekliyor. Analistlere göre hisse başına kâr 2026 sonunda 28,18 dolara ulaşabilir. 

Analist Tavsiyeleri - 18 Mart Haftası

Best Buy (BBY) 

🎯 Telsey Advisory, Best Buy’ın “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltirken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 85 dolardan 95 dolara taşıdı. 

👀 Best Buy, ABD merkezli uluslararası bir elektronik eşya perakende zinciridir.

 🔍 Ne demiş?

Telsey Advisory analisti Joseph Feldman, Best Buy ile yaptığı görüşmelerin ardından, dokuz çeyrek üst üste negatif rekabetten sonra şirketin istikrar ve iyileşme belirtileri gösterdiğini söylüyor. Analist, özellikle 2019 ve 2020’de satın alınan ürünler için yenileme döngüsünün başladığını ve inovasyonun ilgi çekmeye başladığını söylüyor. Telsey, Best Buy’ın satışlar ve kârlar üzerinde olumlu bir dönüşüme yaklaştığına inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Mart Haftası

CarMax (KMX)

🎯 Needham, CarMax’ın “TUT” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 99 dolar seviyesinde bir 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi.

👀 ABD’li ikinci el araç perakendecisi CarMax, CarMax Satış Operasyonları ve CarMax Oto Finansmanı olmak üzere İki iş segmentinde faaliyet göstermektedir.

🔍 Ne Demiş?

Needham analistleri, son verilerin de işaret ettiği üzere kullanılmış araç pazarındaki toparlanmanın “sektör lideri” CarMax’a fayda sağlayacağını düşünüyor. Şirket, faiz oranlarındaki rahatlama ve artan ikinci el araç arzının satış fiyatlarını ve aylık ödemeleri aşağı çekmesiyle birlikte, CarMax için çok yıllı bir toparlanma potansiyeli görüyor. Analist, CarMax’in hisse kazanımlarının devam edeceğini ve çok kanallı yatırımlarının birimlerin büyümesiyle sonuçlanacağını varsayan konsensüsün üzerindeki perakende birim tahminlerine güveniyor. 

Analist Tavsiyeleri - 18 Mart Haftası

Riot Platforms (RIOT) 

🎯 JPMorgan, Riot Platforms’un “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 15 dolarda sabit bıraktı.

👀 Riot Platforms, gelişmiş kapasiteye göre Kuzey Amerika’nın en büyük Bitcoin madencilik şirketidir. 

🔍 Ne Demiş?

JPMorgan analisti Reginald Smith, Riot’un şu an 700MW’lık Rockdale tesisinde 12,4 EH/s (hash oranı) ile çalıştığını ve 2024 yılı boyunca yeni 1GW’lık Corsicana tesisinde yaklaşık 20 EH/s’ye enerji sağlamayı planladığını, bunun da şirketin verimliliğini ve madencilik ekonomisini iyileştireceğini düşünüyor. Banka, Riot’un kısa vadeli hash oranı hedeflerine ulaşmak için daha küçük sahalar satın alması veya sıfırdan tesisler kurması gereken halka açık diğer madencilere göre daha görünür bir büyüme yoluna sahip olduğuna inanıyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Mart Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti