Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 18 Aralık Haftası

December 20, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 18 Aralık Haftası

Discover Financial Services (DFS) 

🎯 Citigroup, Discover Financial Services’ın “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıdı ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını 93 dolardan 133 dolara yükseltti. 

👀 Discover Financial Services, çek ve tasarruf hesapları, kişisel krediler, konut kredileri, öğrenci kredileri ve kredi kartları sunan çevrimiçi bir banka olan Discover Bank’ın sahibi ve işletmecisi olan bir finansal hizmetler şirketidir.

 🔍 Ne demiş?

Citigroup analisti Arren Cyganovich, düzenli hisse geri alımlarının yeniden başlatılması, öğrenci kredisi işinin satışı, 2024’te kredi zararlarının muhtemel zirveye ulaşması ve gider baskısının azalması dahil olmak üzere önümüzdeki yıl hisseler için çeşitli potansiyel katalizörler görüyor. Şirket için çoklu genişleme potansiyeli gören analist, hisselerin geçen ay 24% değer kazandığını ancak hâlâ 52 haftanın en yüksek seviyesinin 13% altında olduğunu belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Aralık Haftası

Spirit Aerosystems (SPR)

🎯 Morgan Stanley, Spirit Aerosystems’ın “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 22 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 35 dolar olarak güncelledi. 

👀 ABD’li Spirit AeroSystems Holdings, bir hava aracı üreticisidir. Şirket, 737 ve 787’nin gövdesinin yanı sıra neredeyse tüm Boeing uçaklarının gövde uçuş güvertesi dahil olmak üzere Boeing uçaklarının birkaç önemli parçasını üretiyor.

🔍 Ne Demiş?

Morgan Stanley, şirketin son dönemdeki sermaye artırımları ve piyasa duyarlılığının değişmesi ve marj beklentilerinin gözden geçirilmesindeki faktörlere dikkat çekiyor. Analistler, Spirit’in kısa vadede 787 için Boeing’den (BA) daha iyi fiyatlandırma elde ettiğini ancak sonraki mali yıllarda 737 programından vazgeçtiğini belirtti.

Analist Tavsiyeleri - 18 Aralık Haftası

Paramount (PARA) 

🎯 Wells Fargo, Paramount’un “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve 15 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 18 dolar olarak güncelledi.

👀 National Amusements tarafından kontrol edilen ve merkezi New York City’de bulunan Paramount, çokuluslu bir ABD kitle iletişim ve eğlence holdingidir.

🔍 Ne Demiş?

Wells Fargo analistleri; Deadline, The New York Times, Puck News ve Financial Times’ın National Amusements ve Paramount’un kontrol sahibi A hisselerine potansiyel ilgi bildirdiklerine dikkat çekerek, 2024 yılında beraberinde “değer” getiren bir birleşme ve satın alma olasılığı hakkında daha da iyimser bir hale geldiklerini belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 18 Aralık Haftası

Trex Company (TREX)

🎯 BofA, Trex Company’nin 68 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını 90 dolara taşıdı ve “AL” notunu korudu. 

👀 Trex Company, ahşap alternatifli kompozit zemin kaplaması, korkuluk ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış diğer dış mekan ürünleri üreticisidir. 

 🔍 Ne demiş?

BofA analisti Rafe Jadrosich, Trex CEO’su Bryan Fairbanks ile yaptığı toplantılardan, giderek artan iyimser bir artış beklentisiyle ayrıldığını ve Trex’in hendeğinin bugün tarihinin herhangi bir zamanından daha geniş olduğunu düşündüğünü söyledi. Analist, Trex’in tutarlı inovasyon ve pazarlama yoluyla kompozit döşemeye dönüşümü teşvik etmek için iyi bir konumda olduğunu belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 18 Aralık Haftası

Analist Tavsiyeleri - 18 Aralık Haftası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly