Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 17 Temmuz Haftası

Temmuz 19, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 17 Temmuz Haftası

Cisco (CSCO) 

🎯 JPMorgan, Cisco’nun “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncelledi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 55 dolardan 62 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

JPMorgan analistleri, kurumsal harcamalar ve “ucuz” değerleme nedeniyle hisselerde düşüşün kısa süreli olacağını tahmin ediyor. Yatırım bankası, Cisco’nun sipariş trendlerinin birkaç çeyrek dönem yavaşlaması sonrası, siparişlerdeki boyutun ileriye dönük olarak sınırlı kalmasını bekliyor. Analistler, bir araştırma notunda makro ortamın müşterilerin harcamalarını yavaşlatmayı sürdüreceğini ancak yatırımcıların Cisco hisselerine daha olumlu bakmaya başlayacağını düşünüyor.

Analist Tavsiyeleri - 17 Temmuz Haftası

Apple (AAPL)

🎯 Bank of America, Apple’ın “NÖTR” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 190 dolardan 210 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Bank of America analistleri, Apple’ın ikinci çeyrek bilançosunda 80,7 milyar dolar gelir ve 1,17 dolar hisse başına kâr açıklamasını bekliyor. Analistler, mali dördüncü çeyrek bilançosunun iPhone 15’in piyasaya sürülme zamanlamasından etkilenebileceğini belirtirken, yapılan kontrollerin yeni telefonun “birkaç hafta gecikebileceğini” gösterdiğini söylüyor. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Temmuz Haftası

Cheniere Energy Partners (LNG) 

🎯 UBS, Cheniere Energy Partners’ın “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelledi ve 57 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını korudu. 

🔍 Ne Demiş?

UBS analisti Brian Reynolds, Cheniere Energy Partners’a ilişkin duyarlılığın bir dönüm noktasında olduğunu, küresel sıvı doğalgaz talebinin iyileştiğini ve yatırımcıların gelecekteki büyüme fırsatlarını dikkate almaya ve değerlendirmeye başladığını belirtiyor. Reynolds, hissenin mevcut değerlemesini “potansiyel bir yeniden değerleme  oranı için cazip bir giriş noktası” olarak tanımlıyor.

Analist Tavsiyeleri - 17 Temmuz Haftası

Microsoft (MSFT)

🎯 Barclays, Microsoft’un “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını 336 dolardan 425 dolara yükseltti. 

 🔍 Ne demiş?

Barclays analisti Raimo Lenschow, Microsoft’un Microsoft 365 Copilot fiyatlandırmasını duyurmasının “ürünün nihayet genel kullanım için hazır olduğunu gösterdiğini” söylüyor. Lenschow, bunu şirketin yapay zekâdan gelir elde etmesi için “önemli bir sonraki adım” olarak görüyor. Barclays, E5’e segmenti için yapılan 53%’lük fiyat artışının yatırımcıların beklentilerinin üst sınırında olduğunu ve hisseleri artırabileceğini belirtiyor.

Analist Tavsiyeleri - 17 Temmuz Haftası

ServiceNow (NOW)

🎯 Barclays, ServiceNow’ın “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu korurken, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 559 dolardan 646 dolara taşıdı. 

🔍 Ne Demiş?

Barclays analistleri, yılın ikinci çeyreğinin bulut optimizasyonlarının “tam güçte” olması gereken son çeyreklerden biri olduğu göz önüne alındığında, yazılım şirketlerinin bu dönemde açıklayacağı bilançoların “önemli bir katalizör olmayacağını” söylüyor. Ancak analistler, Barclays anketinin yılın ikinci yarısı için potansiyel bir yükseliş göstermesi nedeniyle üçüncü çeyrek bilanço beklentilerinin “daha ilginç olabileceğini” belirtiyor. 

Analist Tavsiyeleri - 17 Temmuz Haftası

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly