Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Analist Tavsiyeleri – 17 Ekim Haftası

October 20, 2022 • 4 dakika okuma süresi
Analist Tavsiyeleri – 17 Ekim Haftası

Microsoft (MSFT)

🎯 Deutsche Bank’a göre, önümüzdeki hafta kazanç listesine girecekler arasında “en sağlam kale” hâlâ Microsoft! Banka, Microsoft’un notunu “AL” olarak yinelerken hisse için hedef fiyatını 330 dolardan 315 dolara düşürdü.

  🔍 Ne demiş?

Microsoft, 25 Ekim’de kapanış sonrasında 2023 yılı 1. çeyreğine ilişkin raporlarını sunmaya hazırlanıyor. Yatırımcılar için yüksek seviyedeki makro belirsizlik gündemde kalmaya devam etse de, büyük sürprizlerle karşılaşacağımızı sanmıyoruz.

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Apple (AAPL)

🎯 Bernstein, Apple’ın önümüzdeki hafta için açıklayacağı çeyreklik sonuçlara ilişkin birtakım endişeleri olduğunu belirtirken hisse için olası düşüşler ve “tüketici rehaveti” öngördüğünü ifade etti.

  🔍 Ne demiş?

“Daha açık bir ifadeyle; AAPL, evden çalışma/okumanın yaygınlaştığı ve yoğun tüketici harcamalarının olduğu bir dönemde Covid ortamından faydalanmış olabileceğinden, özellikle de tüketicilerin harcama önceliklerinin değişmesi ve yükselen fiyatların talebi baskı altına alma olasılığı karşısında rüzgarın tersine dönebileceğinden endişe ediyoruz.”

🎯 Öte yandan geçtiğimiz gün Morgan Stanley Apple için “YÜKSEK AĞIRLIK” notunu korurken hissenin hedef fiyatını 180 dolardan 177 dolara düşürdü.

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Amazon (AMZN) 

🎯 Morgan Stanley, bir inceleme yazısında, Google’ın ana şirketi Alphabet ile Amazon’un bağlantılı TV ve yayıncılık sektöründe daha büyük pay almak için daha da “büyük hamleler yapmaya devam etmesini” beklediğini dile getirdi.

  🔍 Ne demiş? 

“GOOGL ve AMZN hisselerinin Amerikan CTV (bağlantılı TV) sektörünün yaklaşık 28%’ini ele geçirdiğini görüyoruz. GOOGL ve AMZN’un CTV (bağlantılı TV) sektöründe daha büyük hamleler yapmasını bekliyoruz.”

🎯 Ayrıca Barclays, yatırımcıların bu ayın sonlarındaki yükseliş öncesinde hisse almaları gerektiğini ifade etti. Şirket Amazon için “YÜKSEK AĞIRLIK” notunu korurken “AMZN’un önümüzdeki birkaç çeyrek boyunca mega teknoloji şirketleri arasında gelir ve marj trendlerini daha iyi izleyecek şirketlerden biri olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. Barclays’in Amazon hissesi üzerinde 200 dolarlık bir hedef fiyatı bulunuyor.

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Target (TGT)

🎯 Jefferies, Target’in notunu “TUT” notundan “AL” notuna yükseltti ve şirkette “marj iyileştirmesi” gördüğünü söyledi. Analist hisse için fiyat hedefini 170 dolardan 185 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Arka plandaki zorlu makroekonomik koşullarda tedarik zinciri ve envanter pozisyonlarındaki düşük değerleme ve iyileştirmeler, TGT için iyimser duruşumuzu destekliyor. İkinci yarı ağırlıklı risklerin mevcut olduğunu bilmekle birlikte, bunu 2022 rakamlarımıza dahil ettik. 2023 için ise marjlarda iyileşme gerçekleşecek gibi görünüyor.”

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Netflix (NFLX)

🎯 Analist Doug Anmuth, çarşamba günü müşterilerine verdiği bir notta, Netflix’in reklamcılık baskısının zaman içinde karşılığını vermesi gerektiğini söyleyerek hissenin notunu “NÖTR”den “YÜKSEK AĞIRLIK” notuna yükseltti. Analist hisse için hedef fiyatını ise 240 dolardan 330 dolara yükseltti.

 🔍 Ne demiş?

Üçüncü çeyrek kazançlarından yola çıkarak, NFLX’in reklam ve hesap paylaşımından para kazanma, işletme marjlarını genişletme ve serbest nakit akışını artırma yoluyla gelir artışını hızlandırma yeteneğine olan inancımızı artırdık.” 

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Analist Tavsiyeleri - 17 Ekim Haftası

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı